Fear Of God x Nike trafia do sprzedaży

Nike oficjalnie nazywa je butami do koszykówki – cóż, PJ Tucker już w nich grał na parkietach NBA 😉 Niemniej w końcu projekt Jerry’ego Lorenzo trafia do sprzedaży. Nike Air Fear of God 1, tak brzmi ich pełna nazwa, bardziej nazwałbym projektem stukającym do drzwi hi-fashion. Po pierwsze cena – 1,5K pln za „performance’owy” but to jednak sporo. Po drugie – charakter i ogólny wygląd. Tutaj trzeba jak najbardziej oddać Jerry’emu – to Nike musiał się tutaj nagiąć, bo but nie jest żadnym zlepkiem kilku modeli, hybrydą, tylko zupełnie nowym produktem, gdzie nawet widzimy że są robione na innym kopycie niż przeważnie się widzi przez co mają bardziej spiczasty kształt. Nie ma tutaj zbędnych bajerów, a szukanie właściwej proporcji między prostotą a charakterem.

To jest ciekawe – Nike przez lata uchodził za markę, która jednak lubiła narzucać odgórne dyrektywy nie pozwalając na zbyt dużą ingerencję w buty przy kolaboracjach. Niewątpliwie w ostatnich latach mocno się to zmieniło. Patrząc na pierwszy produkt od FoG x Nike widzę poprawny but. Nie, nie jestem rzucony na kolana, na czekam z kasą w ręku aby je kupić, ale gdzieś dopatruje się w nich czegoś ciekawego. Niemniej wydaje mi się że to ciągle jest to pokłosie dawnej współpracy Nike’a i Kanyego – tam jak wiemy rozbiło się m.in. o wolą rękę przy projektowaniu. Po sukcesie Westa z adidasem, Nike zaczął być bardziej otwarty na nowe projekty, mocniejsze ingerencje w swoje produkty, czego efekt mamy choćby w tej kolekcji FoG albo w tworach Virgila Abloha.

Kto chce swoją parę – czarna i biała kolorystyka jutro trafia na oficjalną stronę Nike’a.

Nike Air Fear of God 1
Black/Black
AR4237-001Nike-Air-Fear-of-God-1-Black-AR4237-001-Release-Date-Price Nike-Air-Fear-of-God-1-Black-AR4237-001-Release-Date-Price-3 Nike-Air-Fear-of-God-1-Black-AR4237-001-Release-Date-Price-5

Nike Air Fear of God 1
Light Bone/Black
AR4237-002Nike-Fear-of-God-1-Light-Bone-AR4237-002-Release-Date Nike-Fear-of-God-1-Light-Bone-AR4237-002-Release-Date-3 Nike-Fear-of-God-1-Light-Bone-AR4237-002-Release-Date-6

One Comment

  • Barteq

    14 grudnia 2018 at 22:49

    Kupić nie kupię, no bo 1500zł to trochę dużo jednak, chociaż te od FOG chyba jeszcze droższe. Dwa to but taki dość specyficzny, jak yezzy 750, także trzeba umieć go czegoś dopasować. Ja bym nie potrafił. Także but ciekawy ale nie dla mnie, poza tym na filmie gdzieś widziałem, że kontrola jakości znowu jak u Nike.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.