No images found!
Try some other hashtag or username

Nike oficjalnie prezentuje Kyrie 5

W ostatnim czasie pojawiły się zdjęcia Kyrie Irvinga trenującego w nowym bucie – lecz to nie te czasy aby taka nowina elektryzowała wszystkich wokół w porównaniu z tym co było przed kilkoma laty. Niemniej tym razem nie było jakiegoś budowania napięcia – Nike dziś oficjalnie zaprezentował Kyrie 5, czyli piąty sygnowany but Irvinga.

Za projekt tego buta odpowiada ta sama osoba co za “czwrótki” – mianowicie Ben Nethongkome. W kwestii ogólnego charakteru nie ma tutaj mocnych zmian. Ciągle kluczową kwestią jest trzymanie nogi, jak najlepsza przyczepność do parkietu – nawet w kwestii wyglądu czuć że są to Irvingii. Niemniej w aspekcie technologicznym widzimy nową poduszkę Zoom Air (a dokładniej zwaną Air Zoom Turbo)w przedniej części buta (już bez tej pod piętą). Nie jest to klasyczna jednostka do której można było nawyknąć, lecz jak widać na zdjęciach – wersja “ponacinana”. Jak będzie się ten wariant sprawował? Wyjdzie w praniu. Na pewno jakąś intrygą jest dodatkowy panel pod sznurówkami – nowa wariacja Nike’a która ma zapewnić jak najlepsze dopasowanie i trzymanie stopy. Na cholewce widać sporo meshu znanego z poprzednich Irvingów, do tego wzór trakcji inspirowany Irvingiem, tym co ma wytatuowane na ręce.

Jednym z powodów dla którego linia Kyrie Irvinga bardzo dobrze się sprzedaje jest ich cena. Ja wiem że dla niektórych to może brzmieć lekko absurdalnie, ale te 120$ które kosztują za oceanem (u nas 500pln) to jak za sygnowany model to jest przystępna cena. Oczywiście że nie są tak wypakowane technologią jak Kobasy albo Duranty, niemniej jak dodamy do Irvingów udane kolorystyki, to mamy częściową odpowiedź dlaczego ta linia ma się dobrze. Kyrie 5 mają już być ciut droższe, gdyż 130$ – czy w Europie cena także podskoczy to trudno oceniać, bo retail względem USA potrafi mocno się różnić. Jeśli ponownie mamy tutaj piankę Cushlon zamiast Phylon jak w poprzedniku, to finalnie może wyjść z tego całkiem udany model. Może przez brak skórzanych paneli nie ma tutaj tego przyjemnego dla oka wabika, lecz bryła “piątek” sprawia wrażenie zgrabniejszej od tej z “czwórek”. Na papierze jest nieźle, pytanie jak na parkiecie 😉

Jeśli chodzi o premierę – prezentowana poniżej kolorystyka “Black Magic” swoją premierę za oceanem ma zapowiedzianą na 22 listopada, natomiast w Chinach będą od 6 grudnia (obstawiam wtedy także i w Europie). Poniżej oficjalne materiały o tym modelu.

Nike Kyrie 5 “Black Magic”

nike-kyrie-5-release-date-9 nike-kyrie-5-release-date-77 nike-kyrie-5-release-date-5 nike-kyrie-5-release-date-8 nike-kyrie-5-release-date-1 nike-kyrie-5-release-date-4 nike-kyrie-5-release-date-10 nike-kyrie-5-release-date-2 kyrie-irving-nike-kyrie-5 nike-kyrie-5-release-date-6 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-11 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-10 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-9 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-8 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-7 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-5 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-6 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-4 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-3 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-2 nike-kyrie-5-sketches-ben-nethongkome-1

One Comment

  • Wally

    1 listopada 2018 at 23:41

    Illuminati confirmed patrząc na piętę. Swoją drogą widzę, że na midsole’u dalej jest próbowanie graniem motywem opery Sydney. Nie powiem mogliby spróbować czegoś innego, jak koniecznie chcą dawać motyw Australijski to przecież nie tylko z opery słynie ten kraj.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.