• Mae odwieenie IGFB bo dawno nic si nie wrzucao
 • Ostatnio grania to praktycznie wcale ale nie przepucio siokazji aby
 • Wycigajc tkoszulk z szafy z wiadomo jakim nazwiskiem na plecach
 • Dawno nic na IG nie wrzucaem postaram si odrobin nadrobi
 • AirMaxDay2019 Ju bez wchodzenia w dyskusj jak to Nike wykreowa
 • Ostatnimi czasy znaczco mniej wrzucam zdj na Instagram Powd bardzo
 • To zdjcie miaem wrzuci jako bliej pocztku roku ale jako
 • Z cyklu longtimenosee bokserki Jak najdzie mnie ochota na
 • Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
 • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane

Recenzja – adidas Harden Vol.2

butologia-adi-harden2-a

adidas Harden Vol.2

Pierwszy sygnowany model Jamesa Hardena bardzo przypadł mi do gustu. Powiem więcej – do tego stopnia się z nim polubiłem że kupiłem drugą kolorystykę, a nie wykluczam trzeciej… Na Harden Vol.1 świat się nie kończy, przyszła pora co nieco napisać o ich następcy.

adidas w przedniej części buta zastosował mocną cholewkę Forgefiber z włóknami powlekanymi TPU, natomiast w tylnej mamy element neoprenowej skarpety oraz tą „klatkę” z miękkiego tworzywa wokół. Można tutaj doszukać się podobieństwa do Dame 3, gdzie również po bokach mieliśmy wiele otworów przez które można było przeciągnąć sznurówki według własnych upodobań. Mówiąc w skrócie – cholewka a’la skarpeta na szerokiej bazie.

butologia-adi-harden2-b

adidas Harden Vol.2

W Harden Vol. 2 pogrywałem już w sezonie wakacyjnym, lecz to raczej były spokojne gierki, dopiero od września przyszło bardziej się wysilać 😉 Początkowo wydawało mi się że na stopie leżą jak najbardziej OK, lecz przy nieco poważniejszym graniu gdzieś mi doskwierał lekki brak rygorystyczności cholewki/lekkie luzy w trzymaniu stopy. Trochę się zastanawiałem – czy to brak sztywności, czy może lekki nadmiar przestrzeni w bucie? Szczerze mówiąc zaczęło mi chodzić po głowie czy znów nie powinienem mieć ich o pół numera mniejszych. Przeplotłem inaczej sznurówki, założyło się dwie pary skarpet i było lepiej. Aby było zabawniej – jak inaczej przeciągnąłem sznurówki, wiążąc je miałem mniejsze kokardki, to mimo metalowych agletów ustąpiło mi regularne rozwiązywanie się butów. Nie ma tutaj klasycznego języka, lecz zakładanie buta nie powinno być kłopotliwe – chyba że ktoś gra w stabilizatorze. Szerokość podeszwy czuwa nad stabilnością buta co w tym przypadku jest kluczowe, w momencie gdy cholewka nie grzeszy sztywnością (oczywiście w podeszwie jeszcze mamy nie małą usztywniającą płytkę z tworzywa). Osoby z normalną/szerszą stopą mogą wybrać swój rozmiar, pozostałym dałbym pod rozwagę pójść pół w dół.

butologia-adi-harden2-c

adidas Harden Vol.2

Boost, wszędzie Boost! Najbardziej sprężysta pianka adidasa na swoich zwolenników jak i przeciwników – gdyż nie każdy musi się lubować w miękkich podeszwach, są osoby preferujące sztywne zawieszenia. Najłatwiej jest mi w skrócie powiedzieć że jest spoko. Ja z Boostem się bardzo polubiłem i pomimo jego ilości w Vol.2 to ciągle nie jest wrażenie jakby się miało na nogach Ultra Boosty. Ilość tej pianki ma się przekładać na stabilność – niemniej jeśli chce się mieć więcej jak mniej amortyzacji to but warty rozważenia.

adidas Harden Vol.2

adidas Harden Vol.2

W kwestii trakcji powiem tak – nie należy oceniać książki po okładce. Wzór jaki zrobił adidas dla Hardena jest specyficzny – oficjalnie mówi na niego fraktalny. Pierwsze grania tak naprawdę nie owocowały nic nadzwyczajnego. Nie wiem na ile to był problem z czystością sali, na ile sama podeszwa potrzebowała się dotrzeć, ale na początku z przyczepnością było różnie. Z czasem na całe szczęście się to ustabilizowało, że nawet nie czułem potrzeby aby przecierać podeszwę podczas grania bo but trzymał się parkietu (nawet tego który ostatni remont miał w poprzednim wieku).

OK, co należy im wypunktować? Niby niskie buty, lecz jednak swoje ważą. ~475g/1 but (10us) to już sporawo. Fakt faktem, czuć że to nie cholewka ciąży na stopie a podeszwa jest tym elementem który robi wagę. A że Boost jest sprężysty to ich waga nieco uchodzi na sucho gdy czuje się miękkość podeszwy przy każdym kroku. Niemniej jednak bierze się je do ręki i nie jest to nic nawet bliskiego najlżejszym butom. Dobór właściwego rozmiaru jest kluczem w tym modelu – jeśli będą leżeć to super, w innym przypadku można się z nimi nie w pełni polubić.

adidas Harden Vol.2

adidas Harden Vol.2

W mojej ocenie Harden Vol.2 są niezłym butem, lecz ciągle preferuje poprzednika – gdzieś tym razem nie było tej chemii między nami. Na pewno są osoby, którym to co one oferują bardzo przypadnie do gustu, ja może jeszcze kiedyś spróbuje kupić pół numera mniejszą parę i wtedy zobaczyć jak na mojej stopie się sprawują. Ich komponenty są bardzo dobre, lecz jak w niejednym przypadku – wszystko zależy czy będą komuś dobrze leżeć na nodze.

Aktualnie na stronie adidasa jest kilka kolorystyk w przyjaźniejszej cenie.butologia_tabelka_adidas-harden2

2 komentarze

 • BartekW

  8 października 2018 at 12:10

  Tak z ciekawości, skoro masz już dwie parki, to po kolejna ;-), tak na zapas? Rozumiem, że pary typowo do grania też kolekcjonujesz. Nie jest tylko, tak że dla testów i grania.

  Odpowiedz
  • c.

   8 października 2018 at 20:12

   Tą drugą kupiłem 1/2 numera mniejszą i lepiej leży plus dla mnie są jedną z lepszych par w jakich ostatnimi czasy grałem. Jako że ostatnio mam mniej chęci co chwila sprawiać sobie kolejnej pary do testów – wolę kupić więcej czegoś co lubię.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.