Recenzja – adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

To już trochę lat minęło, od kiedy adidas ścigał się z Nike’iem, kto zrobi lżejsze buty. Finalnie ten tytuł dzierży trzecia odsłona Crazy Lightów, lecz po nich adidas już przestał usilnie szukać redukcji wagi. W 2016 mieliśmy pierwsze Crazy Light Boost z najbardziej sprężystą pianką na całej długości, w 2017 była przerwa, a w tym roku powrót tego modelu.
adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

W konstrukcji CL18 nie ma nic co ma powodować opad szczęki do podłogi. Cholewka wykonana jest z tekstylnego materiału (oczywiście odpowiednio mocnego aby dał trudom gry), w kluczowych miejscach mamy elementy w zgrzewanej technologii. Bo bokach widzimy tasiemki które mają poprawiać dopasowanie buta do stopy, z tyłu buta widnieje zewnętrzny stabilizator pięty z tworzywa, tak jak i od spodu mamy niemałą płytkę usztywniającą. Dodajmy do tego klasyczną konstrukcję języka, co finalnie daje obraz można powiedzieć sztandarowego niesygnowanego modelu do gry. To ma się sprawdzać na boisku, a nie być poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań. I dobrze.

adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

W moim odczuciu CL18 będą przysparzać kłopotów w kwestii doboru rozmiaru. Nie wiem na jakim kopycie były one robione, ale jest ono na pewno nieco inne od przyjętych standardów. U mnie wyglądało to tak, że trafiłem na info że wypadają one na dłuższe – nie problem, Hardeny Vol.1 także wolałem o pół numeru mniejsze niż normalnie noszę. Zamawiam 9.5us zamiast jak zwykle 10us, czas przymiarki i tak – na długość czułem jakbym miał na nogach jakieś 10us – serio, jeszcze z takim bezpiecznym zapasem. Ale na szerokość to już była zupełnie inna bajka… Od samego początku czułem że but jest wąski. Nie wiem czy jakbym poszedł w swój rozmiar to na szerokość byłby lepsze (ale wtedy byłby nadmiar na długości), lecz do samego końca ich wąskość dawała się we znaki. Trochę się rozbiły względem tego co było zaraz po wyjęciu z pudełka, ale finalnie po każdej salce i 1,5h grania cieszyłem się że je zdejmuje. Nie znalazłem dla siebie odpowiedniej wypadkowej w kwestii trzymania stopy i komfortu – jak wiązałem lżej to na początku człowiek czuł się OK, dopiero bliżej końca grania wychodziła wąskość buta (lecz też wtedy trzymanie stopy było gorsze), natomiast gdy mocniej się wiązało to w skrajnych wypadkach zdejmowało się na chwilę buty aby dać stopom odpocząć. Cóż, nie wpasowałem się w ten model ze swoją stopą, a szkoda, bo są lżejsze od Hardenów.

adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

Za amortyzację odpowiada pianka Boost na całej długości i robi bardzo dobrą robotę. Serio, jest komfortowa. Pod piętą czuje się nieco więcej sprężystości z racji tego że jest nieco więcej pianki i nie jest ona tak opakowana w gumę jak na przedzie, niemniej osobiście taki Boost mógłbym mieć w każdym bucie.

Trakcja? Głęboki, nawet miejscami nieco masywniejszy wzór który bardzo dobrze trzymał się parkietu. Trakcja naprawdę dobrze się sprawuje, że nawet nie pamiętam abym musiał jakoś wybitne przecierać podeszwę w trakcie gry. Dodatkowo mają one rację bytu na boiskach zewnętrznych przy tym wzorze bieżnika (niemniej guma nie jest arcytwarda).

adidas Crazy Light Boost 2018

adidas Crazy Light Boost 2018

Crazy Light Boost 2018 mają papiery aby być bardzo dobrym butem. Ich podwozie jest świetnie. Bardzo fajny Boost, bardzo dobra trakcja, odpowiednia szerokość podeszwy dla zapewnienia stabilności – ale wszystko co powyżej niestety nie polubiło się z moimi stopami. Nie będę mówił że przez to buty są fatalne – jest to znów jeden z tych butów, który może mieć wąską grupę docelową, dla której będzie on świetną opcją do grania. Pozostali zapewne będą mniej lub bardziej je przeklinać, dlaczego im nie leżą na stopie – ale niestety tak to czasem z tymi butami bywa. Jeśli adidas będzie kontynuował tą serię – chciałbym aby zrobili coś bardziej uniwersalnego, albo aby chociaż rozmiarówka była normalniejsza.

Jak ktoś szuka, to dorwać można m.in. na oficjalnej stronie adidasa gdzie ostatnio były w dobrych cenach.butologia_tabelka_adidas-clb18

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.