• Ostatnio grania to praktycznie wcale ale nie przepucio siokazji aby
  • Wycigajc tkoszulk z szafy z wiadomo jakim nazwiskiem na plecach
  • Dawno nic na IG nie wrzucaem postaram si odrobin nadrobi
  • AirMaxDay2019 Ju bez wchodzenia w dyskusj jak to Nike wykreowa
  • Ostatnimi czasy znaczco mniej wrzucam zdj na Instagram Powd bardzo
  • To zdjcie miaem wrzuci jako bliej pocztku roku ale jako
  • Z cyklu longtimenosee  bokserki Jak najdzie mnie ochota na
  • Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
  • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
  • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
butologiadaily-podsumowanie-ico

Podsumowanie #ButologiaDaily

Nareszcie.

Dobiłem do krągłej liczby 200 par, które w przeciągu niecałego roku wyciągnęło się z pudełek. Początkowo podchodziłem do tego jak do zabawy, jakiejś koncepcji na prowadzenie swojego profilu na Instagramie, gdzie skupiam się na wrzucaniu własnych zdjęć, a nie kopiowania czyiś. Z czasem jednak dało mi to niezłą lekcję.

Na samym początku wrzucałem codziennie inną parę. Potem sześć na tydzień, potem pięć i tak spadało. W pewnym momencie robiłem zdjęcia, ale nawet nie chciało mi się ich wrzucać na Instagram… Niemniej jak wspomniałem, coś z tego wyniosłem. Podstawową kwestią którą sobie uświadomiłem, to ile par trzymam bo trzymam – wspomnienia, kiedyś człowiek się tym jarał, dawniej uchodziły za fajne – a ile z nich faktycznie chcę aby gościła w mojej rotacji. Takie rozdarcie pomiędzy przywiązaniem a zdrowym rozsądkiem. Wróć. Tutaj nie ma zdrowego rozsądku, takowy się skończył gdy zaczęło się mieć trzycyfrową ilość par, albo i jeszcze wcześniej.

W pewnym momencie moja kolekcja zaczęła dobijać do 300 par – może nawet i już tyle tego było, nie wiem, nie chciało się nigdy dokładnie tego liczyć. I wiecie co sobie uświadomiłem? Taka ilość butów to już choroba. Naprawdę, dla mnie to była graniczna ilość, że nie sposób jest nacieszyć się tym co człowiek posiada. OK, zawsze można wyjąć z pudełka, cyknąć fotkę, wrzucić na społecznościówkę, bomba. Ale ja lubię chodzić w tym co posiadam – o czym już zdarzyło mi się wspominać, to jest moje podejście do butgry. Ja nie kupuję nic na półkę – w tym ma się chodzić/grać. Prosta matematyka, prawie 300 par, to sporo z nich założyłoby się tylko raz do roku. Raz. Gdzie pewnie człowiek jeszcze zmusił się do tego, aby część z nich ubrać. Bo są wydania sprzed 10-15 lat, gdzie powoli nadszarpuje je czas, gdy ich paleta barw może nie do końca współgra z moją aktualną garderobą. No i co – robić jakieś przebieranki pod buty? Czy otwierać pudełko i wspominać „kiedyś to było”?

Na swój sposób uważam to za zajebiste – dzięki temu wszystkiemu uświadomiłem sobie, że nie muszę usilnie żyć przeszłością, trzymać tych wszystkich par. W ciągu ostatnich tygodni zrobiłem największe tąpnięcie w mojej kolekcji. Ileś par które zobaczycie pod hashtagiem #butologiadaily znalazła nowego właściciela, ileś ciągle go szuka, a jeszcze część czeka aż je wystawię na sprzedaż. Oczywiście nie robię jakiejś spektakularnej wyprzedaży, ale na przestrzeni 2018 z 70 pudeł poszło/pójdzie w świat. Część z nich to pary które sprawiałem sobie jako „o, będą z nich fajne beatersy” albo „właściwie to świetna cena, biorę”, a finalnie ubrało się je 3-4 razy i zajmowały miejsce. Inne pary to wydania sprzed 10-15 lat, część na chodzie, część martwych, ale nie chcąc posiadać cmentarza na regale – puściło się dalej. W pewnym momencie zacząłem się chyba bardziej jarać że idę na pocztę coś wysłać niż z tego co kupiłem coś nowego.

Kto chce zobaczyć co przewinęło się na moich nogach w ciągu ostatnich miesięcy – odsyłam na Instagram (choć ktoś tam także użył tego mojego hashtagu 😉 ). Pomimo że takie przeglądy kolekcji zdarzały mi się już wcześniej (np. idąc do nowej roboty lubiłem codziennie przychodzić w innej parze), lecz po raz pierwszy zdarzało mi się, że mówiłem sobie „OK, fajne są, nacieszyłem się nimi, pora się z tą parą rozstać bez żalu”. Oczywiście nie kończę z pstrykaniem zdjęć tego co na nogach – ale teraz już bez dopisywania temu żadnej numerologii 😉

Jak wspomniałem – całość projektu do przejrzenia na Instagramie.

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.