No images found!
Try some other hashtag or username

#LPU – adidas Ultra Boost x Parley

Szczerze? Już trochę trudno mi zliczyć które to wydanie wydanie Ultra Boostów z Parley For The Oceans. Chyba piąte? Oczywiście nie wliczając to wydań Uncaged i damskich X. Niemniej to moje drugie podejście do wydania UB z Parley. Wcześniej się miało UB Uncaged, lecz finalnie nie leżały mi na nodze plus jednak ich błękit mnie nie przekonywał przez co znalazły nowego właściciela… ale te UB to już inna bajka.

Teoretycznie na rynku już jest masa UB, gdzie można przebierać w kolorystykach i sposobach tkania cholewki w zależności od wersji.  Niemniej chciałem coś od Parley For The Oceans. Bardzo szanuję tą współpracę która pokazuje że można robić produkt masowy (bo takim są te biegówki) ale nie być obojętnym dla środowiska. Tani produkt z sieciówek niejednokrotnie jest obarczony mniej ekologicznym podejściem, stąd przeciwwaga w postaci działań Parley i robienie cholewki butów w znaczącej mierze ze recyclingu odpadów z oceanu – jestem na tak. A jak teraz mamy tą ciemnogranatową cholewkę praktycznie bez błękitu który wcześniej dominował – tym bardziej propsuje 😉 Finalnie mamy bardzo przyjemne, neutralne wydanie UB. Docelowo mam zamiar jeszcze sprawdzić je zgodnie z przeznaczeniem – ostatnio sporo butów które dotychczas używałem jako coś do codziennego chodzenia wziąłem na małe testy biegowe i te UB także dołączą do tego grona. W tej kwestii więcej informacji wkrótce.

Jeśli ktoś myśli o swojej parze – są m.in. na Distance czy oficjalnej stronie adidasa.lpu-adi-ub-parley-a lpu-adi-ub-parley-b lpu-adi-ub-parley-c lpu-adi-ub-parley-d

2 komentarze

 • BartekW

  6 października 2018 at 20:22

  Najfajniejsze to było to wydanie niebieskie niczym zimorodek. Tylko tak do noszenia na co dzień to trochę zbyt jaskrawy. Ten granat bardziej się sprawdzi, szkoda tylko, że spód nie jest czarny, białe pianki mają tendencje do reagowania z napotkanymi elementami ;-). W ogóle był ten konkretny model do dorwania w fajnej cenie.
  A jak z rozmiarówką UB, jak normalnie mam 9US w AM1 czy AJ1. Może w końcu, się skuszę.

  Odpowiedz
  • c.

   7 października 2018 at 17:45

   To o których wspominasz jest dobre – fakt. Niemniej do codziennego noszenia wybieram coś stonowanego jak te granatowe 😉

   Z punktu widzenia użytecznościowego to faktycznie inny kolor podeszwy byłby lepszy, ale podoba mi się ten kontrast – cały biały dół midsole+outsole z ciemną górą – jasny dół nadaje temu lekkości.

   Ja mam je TTS i faktycznie są takie akurat – pójście +1/2 dla bezpieczeństwa może być lepszą opcją (te ostatnie UB są ciut mniejsze niż wcześniejsze a kierowałem się tymi parami co mam).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.