• Wycigajc tkoszulk z szafy z wiadomo jakim nazwiskiem na plecach
  • Dawno nic na IG nie wrzucaem postaram si odrobin nadrobi
  • AirMaxDay2019 Ju bez wchodzenia w dyskusj jak to Nike wykreowa
  • Ostatnimi czasy znaczco mniej wrzucam zdj na Instagram Powd bardzo
  • To zdjcie miaem wrzuci jako bliej pocztku roku ale jako
  • Z cyklu longtimenosee  bokserki Jak najdzie mnie ochota na
  • Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
  • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
  • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
  • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
dmc-gh-ico

DeMarcus Cousins i Gordon Hayward z nowymi sponsorami

Rozpoczął się preseason, a wraz z nim część graczy podpisała nowa kontrakty sponsorskie na buty. Aby było ciekawiej, dwa spore nazwiska znikają z teamu Nike’a.

Wpierw to co jeszcze miało miejsce we wrześniu – Gordon Hayward podpisał czteroletni kontrakt z chińskim producentem Anta. Nie jest znana kwota tej umowy, niemniej liczna zer musi się zgadzać, bo nie słychać aby Nike korzystał z prawa do wyrównania oferty. Gordon podczas meczu przeciwko Charlotte Hornets grał już w butach Anta. Nowy kontrakt gwarantuje mu sygnowaną kolekcję odzieży (zapewne buty także) jak i branie udziału w kampaniach zarówno w Azji oraz w USA. Jeszcze nadmienię, że jakiś czas temu Haywarda łączono z New Balancem który chce powrócić do koszykówki, albo zakładano że jednak zostanie w Nike’u.

Drugą osobą która zmienia sponsora jest DeMarcus Cousins. DMC dołączył do utworzonego w tym roku teamu Pumy – albo przynajmniej tam zmierza. Nike ma jeszcze kilka małych dni na wyrównanie tej oferty, lecz osobiście nie zdziwi mnie jak nie będą za wszelką cenę próbowali go zatrzymać (Puma ponoć sowicie wynagradza swój team). Co ciekawe, dla Cousinsa będzie to pierwsza zmiana producenta, gdyż zarówno liceum jak i uczelnia w których grał były wspierane przez Nike’a, oraz od kiedy przeszedł na zawodowstwo to także zawsze towarzyszyła mu marka ze Swooshem.

Gdzieś tam chodzą słuchy, że Puma czai się na Kawhi’ego Leonarda… Dodatkowo wygląda na to że Joel Embiid nie przedłużył kontraktu z adidasem, gdyż od Media Day widywany jest w Under Armour. Niemniej oficjalnej jego prezentacji jako nowego narybku jeszcze nie było.

Nieraz przy tego typu informacjach pojawiają się komentarze, „jak to można odejść z Nike’a?!?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – pieniądze. Jak ktoś oferuje ich więcej, daje do tego większe możliwości choćby w kwestii wpływu na produkt, brania udziału w działaniach marketingowych – tak, to są czynniki dla których gracze rezygnują z bycia w teamie Nike’a gdzie są „jednym z wielu”. Nie możemy zapominać że oni są w pracy, czas na zarabianie jako zawodnik wbrew pozorom nie ma super dużo.

2 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.