• Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
  • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
  • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
  • Moja kolekcja w piguce W wikszej rozdzielczoci mona zobaczy na
  • Ostatnie zakupy w tym roku Nowy wpis zlpu ju na
  • Miaem to zrobi ju jaki czas temu niemniej wyszo jak
  • Maa podmiana posza Par Epic Reactw miaem od samego pocztku
  • Ostatnimi czasy kontynuuje wyciganie z pude coraz to kolejnych par
  • Na stronie pojawi si nowy odcinek OnFeet gdzie tym razem
  • Przy okazji szalestwa na Black Friday te kilka par kupiem
dmc-gh-ico

DeMarcus Cousins i Gordon Hayward z nowymi sponsorami

Rozpoczął się preseason, a wraz z nim część graczy podpisała nowa kontrakty sponsorskie na buty. Aby było ciekawiej, dwa spore nazwiska znikają z teamu Nike’a.

Wpierw to co jeszcze miało miejsce we wrześniu – Gordon Hayward podpisał czteroletni kontrakt z chińskim producentem Anta. Nie jest znana kwota tej umowy, niemniej liczna zer musi się zgadzać, bo nie słychać aby Nike korzystał z prawa do wyrównania oferty. Gordon podczas meczu przeciwko Charlotte Hornets grał już w butach Anta. Nowy kontrakt gwarantuje mu sygnowaną kolekcję odzieży (zapewne buty także) jak i branie udziału w kampaniach zarówno w Azji oraz w USA. Jeszcze nadmienię, że jakiś czas temu Haywarda łączono z New Balancem który chce powrócić do koszykówki, albo zakładano że jednak zostanie w Nike’u.

Drugą osobą która zmienia sponsora jest DeMarcus Cousins. DMC dołączył do utworzonego w tym roku teamu Pumy – albo przynajmniej tam zmierza. Nike ma jeszcze kilka małych dni na wyrównanie tej oferty, lecz osobiście nie zdziwi mnie jak nie będą za wszelką cenę próbowali go zatrzymać (Puma ponoć sowicie wynagradza swój team). Co ciekawe, dla Cousinsa będzie to pierwsza zmiana producenta, gdyż zarówno liceum jak i uczelnia w których grał były wspierane przez Nike’a, oraz od kiedy przeszedł na zawodowstwo to także zawsze towarzyszyła mu marka ze Swooshem.

Gdzieś tam chodzą słuchy, że Puma czai się na Kawhi’ego Leonarda… Dodatkowo wygląda na to że Joel Embiid nie przedłużył kontraktu z adidasem, gdyż od Media Day widywany jest w Under Armour. Niemniej oficjalnej jego prezentacji jako nowego narybku jeszcze nie było.

Nieraz przy tego typu informacjach pojawiają się komentarze, „jak to można odejść z Nike’a?!?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – pieniądze. Jak ktoś oferuje ich więcej, daje do tego większe możliwości choćby w kwestii wpływu na produkt, brania udziału w działaniach marketingowych – tak, to są czynniki dla których gracze rezygnują z bycia w teamie Nike’a gdzie są „jednym z wielu”. Nie możemy zapominać że oni są w pracy, czas na zarabianie jako zawodnik wbrew pozorom nie ma super dużo.

2 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.