Nike prezentuje Air Max 720 oraz Jordan Proto-Max 720

Na horyzoncie nowy lifestyle’owy model od Nike’a – Air Max 720. Wcześniej w tym roku mieliśmy AM270, czyli but z wielką poduszką pod piętą która rozciągała się o 270′. Teraz mamy AM720, gdzie nazwa pochodzi od nowego rozwiązania wprowadzonego w tym modelu − jednostka Air jest widoczna w 360 stopniach, zarówno poziomo jak i pionowo – w sumie w 720′.

AM720 są pierwszym lifestyle’owym modelem, który ma poduszkę Air Max na całej długości. Przez lata to performance’owe biegówki albo ich retro było użytkowane do codziennego noszenia – Nike teraz coraz częściej przykłada sporą wagę do modeli do codziennego użytku, aby zapewnić coś więcej niż ładny wygląd. W AM720 mamy najwyższą poduszkę Air – w AM270 miała ona 32mm, tutaj podbito do 38mm, co oczywiście ma się przełożyć na jeszcze większy komfort. Ich design, te płynne formy jakie możemy dostrzec na poniższych materiałach nawiązują do matury. Dodatkowo poduszka w AM720 w 75 procentach składa się z odpadów produkcyjnych, czyli Nike także podejmuje większe kroki w kwestii wpływu ich produktów na środowisko.

Jordan Brand także przygotował coś nowego na poduszce AM720 – model zwie się Jordan Proto-Max 720. W skrócie można je opisać, jako nowa technologia Nike’a zestawiona z językiem projektowym od JB, aby fani butów “z pajacykiem” także mieli coś nowego, wygodnego do codziennego noszenia 😉

Oba te modele pokazują nam, jak producenci aktualnie zabiegają o tego masowego konsumenta. To już dawno wyszło poza segment stricte performance’owy – lecz teraz każdy się stara oferować jak najlepszy/wygodniejszy produkt do codziennego noszenia, a nie na zasadzie “zrobimy ładne, to się sprzeda, nieważne jak będzie się w tym chodzić”.

Jordan Proto-Max 720 podobnie jak i Air Max 720 do sprzedaży mają trafić w 2019.

Nike-Air-Max-720-Revealed Nike-Air-Max-720-HeelJordan-Proto-Max-720-Release-DateJordan-Proto-Max-720-Release-Date-1Jordan-Proto-Max-720-Release-Date-2Jordan-Proto-Max-720-Release-Date-3