• Ostatniniedawny zakup o ktrym wczoraj pojawio si kilka sw na
 • Kolejna para do gry ktr si wycigno z puda
 • Nowy odcinek OnFeet ju na stronie a w nim w
 • Chyba przewietrz kilka par w ktrych jaki czas temu si
 • Wziem mae wolne od wrzucania zdj na IG ale nie
 • Best of butologia 103! soletoday sneakercommunity kicksoftheday kicksology
 • Po duszej przerwie na stron wjechaa nowa recenzja czyli
 • lpu adidas ultraboost x parley Wicej sw na ich temat
 • Para numer 189 z przegldu kolekcji newbalance nb1500 x
 • Wczoraj pnym wieczorem na stron wjecha nowy odcinek z cyklu

Design – Inne spojrzenie na Worldbox x Kangaroos Coil R1

Ten wpis planowałem niemal od chwili ujrzenia informacji o tej współpracy, ale jakoś długo się zbierałem do tego aby zrobić to w strawnej formie…. do rzeczy. W tym roku mieliśmy pierwszą rodzimą współpracę na linii retailer – producent butów, a dokładniej kolabo Worldbox x Kangaroos na modelu Coil R1.

W kwestii wstępu – bardzo mnie cieszy że w końcu miała miejsce współpraca polskiego sklepu z marką obuwniczą – rzekłbym nareszcie coś w tej materii drgnęło. Powodem dla którego postanowiłem przedstawić własną interpretację tej współpracy jest po prostu chęć aby było to jak najlepsze. Wiecie – to że np. Solebox zrobi raz lepsze / gorsze wydanie to już tak nie rusza. Ale jak mówimy o polskim sklepie – tak, chcę aby to robiło jak największe „wow”.

Ja w żaden sposób nie neguje tego co powstało, nie chcę nikomu wbijać szpili. Moje zdanie jest takie, że tą ideę „City Lights” można było przedstawić inaczej, czymś delikatnie spokojniejszym. Przy tym że to wydanie wyprodukowano w Niemczech z wysokiej jakości materiałów, retail jest niemały. To co nam zaproponował Worldbox jest dość mocne swoim charakterze, co nie każdemu musi odpowiadać – szczególnie w kontekście ceny jaką trzeba za nie zapłacić. Nie okłamujmy się – część wydań kupuje się przez pryzmat tego kto za tym stoi, a kwestia wyglądu może być na nieco dalszym planie. Niemniej to często cena decyduje czy się „pociągnie za spust” i zakupi, czy powie pass.

Poniżej dwie koncepcje które bazują na tym samym schemacie. Jeden używa tej samej palety barw co Worldbox, druga jest moją interpretacją kolorystyczną tematu City Lights. Materiałowo to dominacja nubuku z akcentami innych skór z panelami 3M. „Promienie świetlne” zostały wykorzystane, lecz w mniejszej ilości.

Jeszcze raz podkreślam – to jest moje spojrzenie na temat, który chciałbym aby był jeszcze lepszy, a nie żadne negowanie tego co powstało. Fajnie było się pochylić nad tym tematem i popracować nad tym 😉

Worldbox x Kangaroos Coil R1 – oficjalna wersja

worldbox-x-kangaroos-coil-r1-city-lights-release-date-1worldbox-x-kangaroos-coil-r1-city-lights-release-date-4

Moja koncepcja – wpierw info o materiałach (celowo bez kolorów).

WB Coli R1 materialy

Dwie koncepcje kolorystyk:
WB Coli R1 #1WB Coli R1 #2

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.