• AirMaxDay2019 Ju bez wchodzenia w dyskusj jak to Nike wykreowa
 • Ostatnimi czasy znaczco mniej wrzucam zdj na Instagram Powd bardzo
 • To zdjcie miaem wrzuci jako bliej pocztku roku ale jako
 • Z cyklu longtimenosee bokserki Jak najdzie mnie ochota na
 • Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
 • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
 • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
 • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
 • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
 • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
lpu-nike-am97-azg

#LPU – Nike Air Max 97 „Metallic Gold” oraz Air Zoom Generation „Wheat”

Kolejny wpis poświecony zakupom… a miał się człowiek nieco ograniczyć 😉 Na początek ten mniej planowany – Air Zoom Generation „Wheat”. Pierwszy model LeBrona Jamesa, który doczekał się swojego wznowienia. Wydanie „Wheat” to bez wątpienia czołówka kolorystyk jaka zawitała na tym bucie, której retro trafiło do sprzedaży w lutym tego roku. Model Air Zoom Generation inspirowany był Hummerem H2, który LBJ dostał na 18-ste urodziny (dość kontrowersyjny prezent), a za projektem stało trio Tinker Hatfield, Eric Avar oraz Aaron Cooper. Miodowa kolorystyka zaczerpnięta została oczywiście z klasycznych roboczych Timberlandów, a było to nawiązanie do wypowiedzi LeBrona, że on nawet w takowych mógłby zagrać. Gdzieś dla mnie tutaj jest ta magia pierwszego sygnowanego buta, który to był już na krańcu ery modeli robionych w pełni z klasycznych materiałów. Bez Fuse’ów, Flyknitów i tym podobnych wynalazków. Gdyby mi przyszło płacić retail czyli koło 900pln to pewnie wynalazłoby się ileś rzeczy które człowiek chciałby lepsze. W momencie gdy się dorwało na dobrym promo, to jakość materiałów robi się spoko i generalny odbiór znacznie lepszy. Z jednej strony cieszę się że je mam, lecz z drugiej też nie wiem kiedy je nosić… wiem, dylematy pierwszego świata.

Z okazji 20-lecia w 2017 mieliśmy wielki powrót Air Max 97, tak ten model wziął szturmem rynek. Niektórym ten but już wychodzi bokiem, ale stał się on modowym „must have”, stąd nie zapowiada się aby Nike wybitnie szybko miał powiedzieć z nim pass. Trzy lata wcześniej podobne odrodzenie mieliśmy z Air Max 95, ale jak dla mnie płynność designu w AM97, mniejsza toporność w charakterze buta sprawia że są one przyjaźniejsze w odbiorze i może świadczyć o fakcie, dlaczego tak dobrze się przyjęły (i tak dobrze się sprzedają). W zeszłym roku powinąłem wydanie ze współpracy ze Skeptą, lecz mimo to jakieś klasyczne wydanie i tak za mną chodziło. „Silver Bullety” mam wydanie z 2003 (ale martwe z pokruszonym midsolem), to teraz dla urozmaicenia wybór padł na „Metallic Gold”, czyli opcja nie wszystko złoto co się świeci czyli cygan pełną gębą 😉 Nawet zacząłem porównywać oba wspomniane wydania i w momencie gdy buty niemal w pełni bazują na syntetycznych materiałach + mesh, to jedną z większych różnic jest wielkość poduszki Air Max (przed 2005 miały ponoć nieco inny skład gazu wewnątrz i ich objętość była większa).

W AM97 możecie się zaopatrzyć m.in. w Distance, w AZG można zaopatrzyć się na oficjalnej stronie Nike’a, choć tutaj na pewno jakiś kod rabatowy byłby bardzo mile widziany (albo wertować zachodnie sklepy czy na wyprzedażach jest pożądany rozmiar).

lpu-nike-azg-blpu-nike-azg-a lpu-nike-azg-c lpu-nike-azg-d lpu-nike-am97-a lpu-nike-am97-b lpu-nike-am97-c lpu-nike-am97-d

One Comment

 • The T

  28 lipca 2018 at 17:32

  Niezłe.Zoom Generation dają rade w tej kolorystyce chociaż fanem butów LeBrona nie jestem.Ostatni 15 model jeszcze bym nosił ale reszta mi się nie podoba.Nike AM97 to złoto.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.