On Feet – Nike Air Max 1 Premium Retro “Curry”

Pierwotnie kolorystyka “Curry” zawitała na pierwszych Air Maxach w 2003. Z perspektywy czasu wiemy jak świetny był to okres dla tego modelu, ile udanych kolorystyk wtedy mieliśmy, jak po latach wzdychało się do kształtu, bryły w jakim Nike nam serwował tego buta. Dla mnie to zawsze było wydanie poza zasięgiem – nie byłem na tyle zdeterminowany aby wyskakiwać z nieco większego kwitu na nie, zawsze maiło się inne pary na oku które chciało się dodać do kolekcji.

W 2018 mieliśmy cały “Curry Pack” w skład którego wchodziły trzy wydania – “Red Curry”, “Green Curry” oraz “Dark Curry” czyli dwie nowe opcje i powrót kolorystyki sprzed 15 lat. Chyba wiadomo które rozeszły się bardzo sprawnie 😉 Klasycznie jak u Nike’a – kwestia bryły to jak tam wyszło w fabryce, czyli raz lepiej raz gorzej. Oczywiście nie jest to nawet bliskie wydaniu z 2003 w tym względzie, ale patrząc jak moja para wyszła na zdjęciach, to z kształtem u mnie jest całkiem nieźle 😉 Jakościowo też wg mnie jest OK – w rękach miało się pary z lepszych jak i gorszych materiałów. Trochę tutaj sentymentów, bo kolorystyka kojarzy się z dobrymi czasami butgry – wiem że się powtarzam, ale całościowo wszystko tutaj siedzi, przez to po latach ciągle to wygląda dobrze.

Dokładnie tematu nie śledziłem, ale gdzieś ostatnio mi się przewijały do kupienia w butikach w zachodniej Europie. Jeśli ktoś szuka swojej pary – dorwanie ich wcale nie wiąże się z płaceniem kolosalnych kwot (a widziałem że niektórzy nawet w outletach potrafili je trafić).

am1curry-a am1curry-b am1curry-c am1curry-d am1curry-e

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.