Dziś Grałem W… Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Trzydziesty pierwszy model z serii Air Jordan sprawiłem sobie dość późno względem ich premiery – stąd ich recenzja nie pojawiła się na stronie aby móc skupić się na tych bardziej bierzących modelach. Niemniej od czasu do czasu wyciągało się je z pudełka i finalnie postanowiło się napisać o nich kilka słów.

Air Jordan 31 zapoczątkowały serię J’sów, które odwołują się do przeszłości. Ich design inspirowany jest pierwszymi butami Mike’a, lecz nie w formie Air Jordan 1 Alpha (które można nazwać AJ1 na sterydach) a lekkie nawiązania z naciskiem na performance – bo to w końcu buty do grania, nie? Tą ideę mieliśmy ponownie w AJ32 i zapewne będziemy mieli w AJ33, bo jak dobrze pamiętam to sam Tinker wspomniał przy premierze AJ31, że już są plany na kolejne modele z serii Air Jordan.

Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Zapewne cześć osób wolałaby odwrotną kolejność – wpierw AJ31 a potem AJ32 ale cóż, wyszło inaczej 😉 Na papierze oba modele są do siebie bardzo podobne – tkana cholewka z przodu buta, skóra z tylu, amortyzacja w postaci Zoom Air, płytka FlightSpeed. Lecz Nike/JB nie raz pokazał ze papier jedno, rzeczywistość drugie.

Flyknit na AJ32 był opięty – i tutaj widać przeskok w tej technologii między tymi modelami. W AJ31 mamy Flyweave który jest bardziej klasyczny – albo inaczej – taki do którego bardziej się nawykło. Nie ma tej elastyczności, lecz dodatkowo wspiera go Dynamic Flywire. Flyknit nowszej generacji jest bardziej rozciągliwy, opinający stopę, lecz na to co jest w AJ31 trudno narzekać, gdyż jak większość tkanych cholewek leży bezproblemowo. Jest wygodnie, but dobrze współpracuje ze stopą, nie ma niepożądanych ruchów wewnątrz buta. Fakt klasycznej konstrukcji języka, nie popadania w żadną skrajność ze szerokością w mojej opinii czyni je modelem w którym niejedna osoba się odnajdzie.

Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Zoom Air na całej długości – najssss. Może lekko odstraszać fakt ze poducha odstaje od podeszwy lecz w praktyce przy każdym kroku ona się kompresuje i osobiście nie miałem kłopotu ze stabilnością. Niemniej ten „uwolniony” Zoom to jak dla mnie poezja w kwestii komfortu i amortyzacji. Nie wiem tylko jak z jego trwałością, choć patrząc po znajomych, to nie musieli po kilku tygodniach latać na reklamację, a nawet długo im służą. To w kontekście problemów z dużym Zoomem znanym z AJ28, KD8-10, Melo M10.

Patrząc na spód buta widzimy jednolity wzór trakcji prawie na całej długości. Bez żadnych cudów na kiju, opowieści, bajek itp. Jak dobrze wiemy, w Nike’u/JB kwestia użycia przeziernej czy jednolitej gumy potrafi mieć kolosalne znaczenie (przezierne znacznie mniej lubią nieidealne warunki do grania). W swojej parze mam jednolitą mieszankę i na brak przyczepności nie mogłem narzekać, choć przy tym wzorze, jego gęstości, przecieranie co pewien czas podeszwy będzie niezbędne.

Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Jeśli mam zestawiać ze sobą AJ31 i AJ32 to najłatwiej jest mi powiedzieć ze poprzednik jest bardziej uniwersalny (między moimi AJ31 Low a AJ32 w rozmierze 10us jest prawie 100g różnicy w wadze na bucie). Rygorystyczność następcy niewątpliwie będzie mieć swoich zwolenników, ale dla mnie te niskie AJ31 to chyba jeden z najfajniejszych modeli w jakich grałem w ostatnim czasie. Niemniej dochodziły mnie też słuchy, że wydania z niską cholewką są delikatnie inne względem wysokich – nie wiem ile w tym prawdy (rozbija się to o lekką różnicę w szerokości i mieszanki gumy użytej w podeszwie). Jeśli ktoś jeszcze się głowi czy powijać poprzednika Air Jordan 32 – jak dla mnie gra warta świeczki.

Jak ktoś poszukuje pary – na ATAFie jeszcze trochę ich mają 😉

Air Jordan 31 Low

Air Jordan 31 Low

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.