Dwyane Wade z nowym butem i nie tylko…

Dwyane Wade jeszcze potwierdził swojego powrotu do Miami Heat w przyszłym sezonie – ale w kwestii butów już jest na to przygotowany 😉 Li-Ning Way of Wade 7 – tak, to już siódmy sygnowany model Dwyane’a od kiedy opuścił on Jordan Brand na rzecz posiadania własnej marki pod skrzydłami chińskiego producenta Li-Ning. Zresztą jego droga była ciekawa – jako rookie w 2004 dołączył do Converse’a, od 2009 był w JB, a w 2012 narodziła się jego marka.

Nie ma zbyt wielu szczegółów w kwestii tego co możemy znaleźć wewnątrz buta, niemniej z zewnątrz widzimy całkiem miły dla oka design bazujący na paneli z lakierowanej skóry w przedniej części na meshu z tyłu. Po środku od strony podeszwy widzimy, można powiedzieć klasycznie, sporą płytkę z włókna węglowego. Poprzednik miał ponoć bardzo przyjemne rozwiązanie piankowe jako amortyzację – czy tutaj ponownie?

Czy zmieni się kwestia dostępności, czyli Chiny plus USA? Rynek europejski jest mocno hermetyczny w kwestii koszykówki przy tym nie jest aż tak duży jak we wspomnianych krajach. Pozostaje  czekać.

Na koniec – Wade także podpisał dożywotni kontrakt z Li-Ning, czyli ostatnimi czasy coraz popularniejsza opcja wśród graczy. Marka Dwyane’a w Chinach ma się bardzo dobrze, stąd ten ruch nie jest niczym zaskakującym. W Chinach jest już 11 firmowych sklepów Wade’a i zapewne są plany na kolejne. Ruszy także seria campów w tym kraju. Jak dla mnie pokazuje to tylko że nie potrzeba usilnie być gwiazdą w USA, gdyż rynek wschodni także ma wiele do zaoferowania.

Lining2 Lining3 Lining4 Lining5 Wade-Li-Ning-Lifetime-Deal-7 Wade-Li-Ning-Lifetime-Deal-8 Wade-Li-Ning-Lifetime-Deal-4

2 komentarze

 • The T

  19 lipca 2018 at 20:28

  Patrzac na tego buta kojarzy mi sie kilka modeli.Chinskie marki maja to do siebie ze serwuja nam wtornosc/zlepki czegos innego.To mi sie nie podoba bo Chiny z tego co kojarze nigdy z produkcji jakis butow sportowych nie slynely wiec spodziewalem sie czegos innowacyjnego zeby wyjsc z tego stereotypu czegos chinskiego czyli do du..y.Ale nie.Oni dalej ida w zaparte i kopiuja.

  Odpowiedz
 • c.

  20 lipca 2018 at 11:54

  Chińskie marki i tak podciągnęły swój design względem tego co było 5 lat temu, gdzie teraz jest znacznie lepiej. Niemniej to dotyczy całego rynku, że po iluś dziesięciu latach po prostu trudno jest przy każdym modelu czymś zaskakiwać – bo nie można zapominać że to w pierwszej kolejności jest but performance’owy i ma sprawdzać się w grze. Dlatego tak rozwinął się lifestyle bo performance’owe modele nie były już tak fajne do codziennego noszenia jak dawniej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.