• Powiem tak s specyficzne Para nr 182 adidas crazylightboost2018
 • Czowiek zrobi sobie mae wolne od wrzucania zdj a tych
 • Para nr 180 z przegldu kolekcji tym razem taki
 • Wakacyjna rotacja nawet do kolorowo wyszo Cze si chowa
 • Zalegoci zalegoci para numer 179 z wczoraj vanssyndicate x
 • Na nowy sezon zakupio si jeszcze t par crazylightboost2018 Czy
 • W ostatnim wpisie z cyklu ButologiaTalk z lunymi przemyleniami pisz
 • Best of butologia no 101! soletoday sneakercommunity kicksology kicksoftheday
 • Na stron wjecha nowy odcinek OnFeet gdzie mamy Pumy Suede
 • Para numer 177 z przegldu kolekcji airmax1 chilli z 2003
Soldier_BTD_1_Lead_Des

LeBron Soldier 12 – Info o projekcie

Lada moment poboczna sygnowana linia LeBrona Jamesa – Soldier – będzie bardziej liczebna niż główne linie innych gwiazd (Melo zatrzymały się na 13, model Iversona na 14). Nie bez powodu to seria jest kontynuowana przez tyle lat – tu nie chodzi tylko aby dać coś tańszego z logo LBJ’a, a jest to model który ma swoją rzeszę zwolenników.

Buty LeBron Soldier 12 opracowano przy współpracy z licznymi sportowcami, od licealistów po LeBrona. Ich wkład to między innymi obniżony kołnierz i uproszczone zapięcie – w modelu Soldier 11 były cztery paski, a w 12 są tylko dwa – dające większe możliwości w zakresie dopasowania i stabilizacji. Z poprzednich modeli zostały brak sznurowadeł i praktyczność inspirowana włoskimi plecakami i spodniami wojskowymi. Przy Soldierach 10 z niedowierzaniem patrzyło się na brak tradycyjnego wiązania – Nike pokazał że da radę zrobić but do grania bez sznurówek i teraz z roku stara się to uczynić lepszym (jak np. w obszarze pięty znajduje się powiększony rzep umożliwiający regulację paska).

„Model Soldier zawsze miał być minimalistyczny w najlepszym sensie tego słowa” – mówi Jason Petrie, starszy dyrektor w dziale projektowania obuwia Nike. „Już podczas prac nad pierwszymi modelami LeBron podkreślał, że rozgrywki playoff są inne niż reszta sezonu. Dlatego buty Soldier od zawsze kojarzą się przede wszystkim z nieugiętością i fazą playoff”.

„Kiedy myślisz o butach LeBron Soldier, to pierwsze, co przychodzi na myśl, to stabilizacja i amortyzacja” – dodaje Petrie. „W tym przypadku skupiliśmy się na okrągłym splocie, dopasowującym się pasku i pewnych ogólnych zmianach estetycznych. Każda kolejna wersja modelu Soldier jest lepsza od poprzednich, a kolorystyka „Dark 23” przypomina o skupieniu i poświęceniu LeBrona w tej części sezonu”.

No właśnie – dla LeBrona Jamesa mecze fazy playoff to wyjątkowy czas skupienia wyłącznie na grze o mistrzostwo. Stąd od 2013 po sezonie regularnym wychodzi ze społecznościówek co ma mu pomóc w całkowitym skupieniu się na grze o mistrzostwo i to stanowi inspirację dla kolorystyki „Dark 23”. W najnowsze Soldiery możecie się zaopatrzyć m.in. na oficjalnej stronie Nike’a czy ATAFie.

Soldier_BTD_1_Lead_Des Soldier_BTD_2_Lead_Des Soldier_BTD_3_Lead_Des Soldier_BTD_4_Lead_Des Soldier_BTD_5_Lead_Des

Dodaj komentarz