Warning: Illegal string offset 'username' in /home/butologia/domains/butologia.com/public_html/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/includes/class-wis_instagram_slider.php on line 859
No images found!
Try some other hashtag or username

O projekcie Air Max 1/97 Seana Wotherspoona

Wybieraliśmy je rok temu, teraz przyszedł czas na oficjalną premierę (bo w bardzo limitowanych nakładach były dostępne). W 2017 w ramach „Vote Foward” Nike poprosił 12 kreatywnych artystów o opracowanie wizji przyszłości Nike Air. Finalnie zwyciężył projekt Seana Wotherspoona będący kombinacją cholewki Air Max 97 z podeszwą zewnętrzną i środkową Air Max 1. Pomysł na kolorową sztruksową cholewkę to częściowo wynik inspiracji czapkami Nike w stylu retro, a częściowo efekt burzy mózgów przeprowadzonej ze znajomymi. Nie pamiętam na co wtedy głosowałem, niemniej na pewno nie na to wydanie. Ale będę szczery – z czasem naprawdę przekonałem się do nich, że faktycznie zamierzam na nie zapolować! Powyżej macie materiał video szerzej prezentujący to wydanie, poniżej jeszcze porcja tekstu na ich temat. Premiera w najbliższą sobotę, 24 marca na oficjalnej stronie Nike’a. Z tego co mi wiadomo, żaden rodzimy sklep chyba ich nie będzie miał…

„Potrzebowałem jak najwięcej opinii” – mówi Wotherspoon, właściciel sklepu z ubraniami retro, na temat grupy znajomych, których zaprosił na pizzę pewnego wieczora. „Chciałem zgromadzić jak najbardziej zróżnicowane grono – miłośników sneakersów, kolekcjonerów, różnych typów konsumentów i reprezentantów różnych stylów”. Jeden z przyjaciół Wotherspoona szkicował wszystkie pojawiające się pomysły, w tym także małe logo Swoosh w przedniej części buta, które „przyjęto jednogłośnie”. Jeśli chodzi o kolorystykę, to jako podstawę wybrano brąz, po czym szukano barw, które by do niego pasowały, między innymi zieleń i fiolet. Na koniec padło na pastelowe barwy – jak twierdzi Wotherspoon, prawdopodobnie wybrał je podświadomie, bo pasują do jego ulubionego elementu ubioru, czyli białego T-shirtu.

„Jeden ze znajomych, który pracuje w sklepie, powiedział mi: »Stary, zauważyłeś, że Twoje buty pasują do każdego białego T-shirtu w stylu retro?«” – wspomina Wotherspoon. „Chociaż wszyscy mówili mi, że pastelowe barwy kojarzą się trochę z wielkanocnymi dekoracjami, uparłem się, żeby ich użyć i zacząłem od stonowanego żółtego koloru na wierzchu”. Poza tym Wotherspoon wspomina, że inspirację na temat kolorów czerpał także ze starych sneakersów i kurtek Nike z lat 80. i 90. Na wkładkach do butów znalazła się uśmiechnięta buźka z koszulki retro „Have a Nike Day”, a na języku lewego buta naszyto grafikę przedstawiającą falę. „Miło jest spojrzeć na uśmiechniętą twarz przed założeniem buta, prawda?” – mówi Wotherspoon.

Na spotkaniu oglądano także oryginalne modele Air Max 97, 1 i 90. „Model Air Max 97 zawsze był jednym z moich ulubionych” – dodaje Wotherspoon. „Bardzo podoba mi się 360-stopniowa podeszwa oraz zachwycają mnie możliwości wykorzystania gradientów w cholewce. Połączenie tych elementów z podeszwą Air Max i odrobiną kolorystyki Infrared z Air Max 90 było strzałem w dziesiątkę”. Ważnym dla Wotherspoona, choć subtelnym, detalem był haft „VA → LA” na zapiętku symbolizujący jego przeprowadzkę z Richmond w Wirginii do Los Angeles w Kalifornii. „W projekt tych butów starałem się wpleść moje nostalgiczne wspomnienia, które chciałem przekształcić w coś nowego” – mówi Wotherspoon. „To coś osobistego. Te buty wyrażają moje uczucia i, jak widać, są naprawdę wyjątkowe”.

AM197_BTD_Lead_Des AM197_BTD_1_Des AM197_BTD_2_Des AM197_BTD_3_Des AJ4219_400_A_PREM

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.