Kolekcja Nike SB x AntiHero

O Dunkach z tej kolekcji wspomniałem przy okazji jednego z Przeglądów Dnia, lecz finalnie gdzieś umknęło napisanie o całej kolekcji. No właśnie – widząc wpierw same Dunki wydawało się że to po prostu wydanieBriana Andersona, lecz patrząc z szerszej perspektywy, okazało się to być współpracą na linii Nike SB i producent desek Anti Hero. Brian Anderson oraz Grant Taylor reprezentują obie te marki, stąd, na cholewce wysokich Dunków mamy inicjały BA, natomiast niskich Blazerach GT. W skład kolekcji wchodzi jeszcze kurtka, koszulka oraz plecak. W swoją parę możecie się zaopatrzyć m.in. na oficjalnej stronie Nike’a (Dunki) czy Miniramp (Blazery). Poniżej jeszcze porcja info od Nike’a o projekcie.
Anderson miał wpływ na wygląd kolekcji na poszczególnych etapach jej powstawania – w zeszłym roku osobiście uczestniczył w sesjach projektowych w studio Blue Ribbon. To dzięki niemu model Dunk ma czarny kolor, gumową podeszwę, a na lewym zapiętku jego inicjały „BA”. Z kolei Taylor miał swój udział w projektowaniu butów Blazer – wybrał kolor szary i gumową podeszwę, a na prawym zapiętku umieścił swoje inicjały „GT”. Na obydwu modelach figurują też tajemnicze cyfry „1” i „8”, które oznaczają nazwę kolekcji AH (AntiHero). „1” odnosi się do pierwszej, a „8” do ósmej litery alfabetu, czyli kolejno do „A” i „H”.
„Mamy w SB dużo szczęścia, bo wielu spośród naszych sportowców to także artyści” – mówi Jesse Leyva, starszy dyrektor ds. projektowania Nike SB. „Jednym z najlepszych i naprawdę wyjątkowych elementów tej współpracy jest fakt, że to sportowcy – a właściwie Brian – zdecydowali o konieczności jej powstania”.1_ANTI-HERO_Lead_Des 2_ANTI-HERO_Lead_Des 3_ANTI-HERO_Lead_Des 4_ANTI-HERO_Lead_Des

Dodaj komentarz