• Wycigajc tkoszulk z szafy z wiadomo jakim nazwiskiem na plecach
  • Dawno nic na IG nie wrzucaem postaram si odrobin nadrobi
  • AirMaxDay2019 Ju bez wchodzenia w dyskusj jak to Nike wykreowa
  • Ostatnimi czasy znaczco mniej wrzucam zdj na Instagram Powd bardzo
  • To zdjcie miaem wrzuci jako bliej pocztku roku ale jako
  • Z cyklu longtimenosee  bokserki Jak najdzie mnie ochota na
  • Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
  • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
  • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
  • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
SP15_JD_ALLSTAR_KAWHILEONARD_ACTION_PRIMARY_hd_1600

Kawhi Leonard opuści Jordan Brand?

Bieżące rozgrywki pokazały nam póki co niemało niejasności w kwestii tego co jest z Kawhi Leonardem – jego przewlekła kontuzja, nadmuchiwane przez prasę niby niejasności ze Spurs. Teraz dochodzi to tego niepewność czy ciągle będzie reprezentował Jordan Brand.

Powołując się na ESPN, rozmowy w kwestii przedłużenia kontraktu który wypełnia się po tym sezonie stanęły w martwym punkcie. Obóz Leonarda odrzucił 4-letnią umową wartą ponad 20 milionów dolarów, jakoby miała to być oferta niewspółmierna do statusu jaki ma Kawhi. Oczywiście w nowym kontrakcie nie ma mowy o jego własnym sygnowanym modelu. Dla porównania – aktualna umowa zapewniała mu niecałe 500 000$ rocznie.

Można sobie zadać pytanie – jak wycenić Kawhi’ego? Nikt nie podważa jego umiejętności koszykarskich, gdzie pełny zdrów jest topowym graczem NBA po obu stronach parkietu. Niemniej jego cicha natura, nie istnienie w mediach społecznościowych niewątpliwie nie jest najlepszą kartą przetargową w kwestii kontraktów sponsorskich. Oczywiście można tutaj wymieć topowe kontrakty – LeBrona z Nike’iem na ponad 20 mln $ rocznie, Kevin Durant także od Nike’a ma 20 mln $ na rok, Steph Curry zgarnia od Under Armour ponad 17 mln $ a James Harden ponad 15 mln $ od adidasa. W tym zestawieniu te ~5mln $ dla Kawhi’ego nie wygląda super okazale (choć Blake Griffin rocznie zagarnia bardzo podobną sumę od JB), lecz Jordan Brand nie ma w zwyczaju oferować wielkich pieniędzy swoim graczom, bazując na tym że to oni po prostu chcą reprezentować markę jaką jest JB i jej dziedzictwo.

Wydawało się że Leonard idealnie wpasowuje się w Jordan Brand – lecz czy w tym wypadku znów będzie się mówiło że jedyną stałą jest zmiana i Kawhi przejdzie do innego producenta? Po lecie będzie on zastrzeżonym wolnym agentem w kwestii butów, więc JB będzie miało prawo wyrównać każdą ofertę która wpłynie. Nie wiadomo jak teraz patrzeć na JB – czy zbierają się nad nimi czarne chmury, bo jeszcze kilka dni temu mówiło się o tym że Drake także chce odejść. To że obóz Leonarda próbuje ugrać jak najwięcej wcale nie dziwi – to w końcu jest biznes – pytanie czy wypracują wspólny kompromis czy faktycznie od nowego sezonu ujrzymy Kawhi’ego w innych butach?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.