• Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
 • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
 • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
 • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
 • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
 • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
 • Moja kolekcja w piguce W wikszej rozdzielczoci mona zobaczy na
 • Ostatnie zakupy w tym roku Nowy wpis zlpu ju na
 • Miaem to zrobi ju jaki czas temu niemniej wyszo jak
 • Maa podmiana posza Par Epic Reactw miaem od samego pocztku
nike-epicreact-e

On Feet – Nike Epic React

Epic Reacty weszły do sklepów w momencie gdy za oknem panowała pogoda nie do końca sprzyjająca noszeniu lekkich przewiewnych biegówek 😉 Niemniej w końcu pojawiła się aura na tyle adekwatna, że dało radę ubrać także na zewnątrz i strzelić kilka zdjęć.

O piance React już się kilkukrotnie rozpisywałem – ale nie zaszkodzi zrobić to raz jeszcze. Nowa amortyzacja od Nike’a debiutowała w modelach do gry – Hyperdunk 2017 oraz Super.Fly 2017. W nich była ona użyta na tym samym schemacie co przykładowo Lunarlon – czyli w postaci wstawki będącej opakowaną w piankę Phylon. Niby Nike zastosował React na całej długości w niemałej ilości, ale gdzieś ta jego sprężystość została zabita w tej konstrukcji. OK, mamy 2018, Nike debiutuje z biegówką Epic React gdzie tym razem midsole to wyłącznie pianka React. Już bez łączenia jej z żadną inną, wstawkami pod piętą/na przedzie. Od razu także pojawiły się porównania do Boosta od adidasa, komentarze pokroju #boostkiller. No właśnie, czy React = Boost? Powiem tak – oba te rozwiązania wrzuciłbym do jednej kategorii, czyli bardzo sprężystej amortyzacji w postaci pianki. React jest tym, czego w Nike’u trochę brakowało – czyli pianką z której można wykonać cały midsole dla maksymalizacji wykorzystania jej potencjału. W porównaniu Boost vs. React uważam że pianka adidasa jest ciut bardziej miękka w codziennym noszeniu, lecz z drugiej strony przy jakiś drobnych biegach (na bieżni) React był tym fajniejszy, im działało się na niego z większą siłą. Ale tak, React nawet przy codziennym noszeniu już zapewnia fajny komfort. Za jakieś performance’owe testy tej biegówki się nie biorę, gdyż będę szczery – trochę brak mi czasu aby teraz robić w nich dziesiątki kilometrów. Albo rybki albo akwarium – but do grania albo but do biegania – wszystkiego testować nie jestem w stanie, doba ma 24h, ja nie mam nastu lat aby prawie nie potrzebować czasu na regenerację 😉

Tak jak już zdarzało mi się pisać – nie wątpię w to, że React zwróci na siebie uwagę środowiska biegowego, gdyż sprężysta amortyzacja to zawsze jest czynnik który się sprzedaje w butach do biegania. adidas wstrzelił się w czasie z pianką Boost, gdyż zyskała ona niemal status kultu. Czy Nike’owi uda się ponownie wyszarpać tych klientów, którzy w podążaniu za wygodą w codziennym noszeniu poszli w Boost? Jest bardzo ciekawy jaki to wszystko obierze kierunek, gdyż tym razem trudno się obejść wrażeniu, że to Nike musi nieco gonić trend… Od siebie na koniec jedynie mogę dodać, że tak jak React w butach do gry uważam za falstart, tak Epic Reacty na pewno będą regularnie noszone (ale nie pozbywam się jeszcze Ultra Boostów 😉 ). Jak coś można się w nie zaopatrzyć na oficjalnej stronie Nike’a.nike-epicreact-a nike-epicreact-b nike-epicreact-c nike-epicreact-d nike-epicreact-e

3 komentarze

  • c.

   24 marca 2018 at 16:45

   Na wstępie – tutaj nie ma „My” – stronę prowadzę w pojedynkę – co też skutkuje tym, że po prostu czasem trudno jest napisać o wszystkim, bo najnormalniej w świecie brakuje czasu.
   Ua o których piszesz po prostu mi umknęły, a też sama dystrybucja UA nie podesłała żadnej wzmianki że coś takiego wychodzi, ani potwierdzenia że będą w PL (niestety u tej marki powszechne jest, że coś wpierw debiutuje w USA, reszta świata później). A samego buta nawet w rękach nie miałem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.