• Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
  • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
  • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
  • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
  • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
  • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
  • Moja kolekcja w piguce W wikszej rozdzielczoci mona zobaczy na
  • Ostatnie zakupy w tym roku Nowy wpis zlpu ju na
  • Miaem to zrobi ju jaki czas temu niemniej wyszo jak
  • Maa podmiana posza Par Epic Reactw miaem od samego pocztku
pg2a

Pierwsze Wrażenia – Nike PG2

pg2aW tym miesiącu otrzymaliśmy od Nike Basketball drugi model Paula George’a – PG2. Na papierze – bez większych zmian względem poprzednika z punktu widzenia technologicznego, ale nie oznacza że sprawują się tak samo. Na początek klasycznie rzut okiem co pisze o nich producent:

„- Wewnętrzny rękaw otula stopę, dając uczucie niezwykłej wygody przez cały mecz. Gruba wkładka umieszczona pod wewnętrznym rękawem zapewnia miękkość i amortyzację.

– Znajdująca się pod przednią częścią stopy niskoprofilowa poduszka gazowa Nike Zoom Air gwarantuje lekkość i wygodę podczas gry.

– Paski w przedniej części buta zapewniają stabilność, której potrzebujesz, aby płynnie poruszać się w dowolnym kierunku. Sznurowadła przechodzą przez paski, dając odczucie maksymalnego dopasowania.

– Siateczka, tworzywo syntetyczne i/lub skóra – w zależności od koloru.

– Piankowa wkładka o grubości 6 mm zapewnia miękkość i wygodę.

– Gumowa podeszwa zewnętrzna odznacza się dużą przyczepnością i trwałością.

– Charakterystyczne detale PG na podeszwie środkowej.”pg2d

W kwestii materiałów na cholewce ponownie mamy mesh w przedniej części ze skórą z tyłu (choć tylni panel będzie się nieco różnił w zależności od kolorystyki). W PG1 jako dodatkowe wsparcie mieliśmy w przedniej części rzep, który nie ma co się okłamywać, także sprawiał że but się lepiej prezentował wizualnie. W PG2 Nike postawił na konstrukcje „skrzydełek” bo bokach, które to mają zapewnić dodatkowe wsparcie, pomóc utrzymywać stopę w ryzach. Na pewno na plus jest klasyczna konstrukcja języka (dokładniej języko-skarpeta) – że osoby z wysokim podbiciem nie będą przeklinać tego buta przy próbie jego założenia. W kwestii szerokości też powiedziałbym że jest ciut szerzej niż w PG1 (ale ciągle to nie jest szeroki but). Generalnie jak klasycznie mam swój rozmiar 10us i dobrze mi leżą.pg2b

Midsole stanowi pianka Phylon na całej długości, która dodatkowo skrywa poduszkę Zoom Air w przedniej części. Znów odwołanie do PG1 – w PG2 Zoom jest bardziej wyczuwalny, co było już wspominane przy okazji oficjalnej prezentacji, iż była to jedna z rzeczy do korekty względem poprzednika.

Jak rzucimy okiem na trakcję widzimy ten falujący wzór, który wykonany jest z miękkiej gumy. Jak powszechnie wiadomo – cienki wzór bieżnika + miękka guma, to nie jest coś, co będzie trwałe na boiskach zewnętrznych – ale na salach za to fajnie klei się parkietu.pg2c

Tyle pokrótce o PG2, które robią naprawdę niezłe pierwsze wrażenie – patrząc oczywiście w kategorii but ze średniej półki cenowej. Wiadomo – jak coś kosztuje katalogowo niecałe 500pln, to trudno aby w każdym aspekcie zachowywały się jak model wyceniany na prawie 700pln.

Jak coś, to w swoją parę możecie się już zaopatrzyć na oficjalnej stronie Nike’a.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.