Nike wskrzesza pierwszy model Kobego Bryanta

Kilka dni temu była zapowiedź, teraz jest porcja nowych wieści. Nike Basketball i Kobe Bryant odpalają linię retro dawnych modeli Czarnej Mamby, lecz nie w 100% jak dawniej. Na pierwszy ogień idą Zoom Kobe 1 Protro -ta ostatnia nazwa jest nieprzypadkowa, gdyż odnosi się do Performance Retro. Czyżby Nike w końcu chciał nam dać dawny model z myślą o graniu w nim?!?

Uaktualniony pierwszy model Kobego wizualnie nie odbiega od oryginalnego wydania, lecz ma kilka udogodnień, które są wynikiem nabytej wiedzy na przestrzeni lat. Zespół projektowy pod przewodnictwem Tony’ego Grosso zadbał o redukcję wagi (usunięcie rzeczy uznanych za zbędne) jak i lepszą amortyzację (ciągle Zoom, ale lepszy). Postawiono na płynniejsze przemieszczanie się poprzez redukcję części pianki i zrobienie mniejszej płytki z włókna węglowego, co zapewne ma sprawić, że but nie będzie sztywny bardziej niż potrzeba.

Premiera zapowiedziana jest na 17 lutego w cenie 175$. Osobiście bardzo mnie ciekawi, czy faktycznie Nike tak bardzo myśli o performance’owym aspekcie serwując retro modeli Kobego. Czyżby miał już dość tej łatki „ja tylko ładnie wyglądam”? Oczywiście, cena będzie niemała, bo aktualnie wszystkie sensowne modele katalogowo nie są tanie (to że trafiają na wyprzedaż to inna bajka). Niemniej – przynajmniej na papierze jest idea jakiś zmian.

Nike Zoom Kobe 1 Protro
Black/White-Varsity Maize
AQ2728-003 Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date Nike-Zoom-Kobe-1-Protro Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date-Side Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date-Tongue Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date-Heel Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date-Outsole Nike-Zoom-Kobe-1-Protro-Release-Date-Kobe-Bryant

Dodaj komentarz