On Feet – Nike Air 3 LE “Kevin Garnett”

W 2015 Nike miał dla nas retro trzeciego modelu Kevina Garnetta. Z racji tego że Big Ticket w trakcie swojej kariery zwiedził ileś marek robiących buty i od dawien dawna nie będąc w żaden sposób związany kontraktem ze Swooshem, Nike oczywiście nie mógł użyć jego nazwiska ani na bucie, ani w jego nazwie. Stąd po prostu nazwa została zredukowana z Air Garnett 3 do Air 3. Tak jak to w przypadku niejednego retro od Nike Sportswear, było kilka cięć, lecz całe szczęście przynajmniej został zachowany charakter oryginalnej kolorystyki tego modelu, która to oczywiście nawiązywała do Minnesota Timberwolves gdzie wtedy grał KG. A jak wiemy – prezentuje się ona cholernie mocno!

Będę szczery – tego odcinka On Feet zupełnie nie planowałem! Po prostu w niedziele wieczorem skoczyło się do kina („Czarna Pantera” spoko 😉 ) z planem aby cyknąć zdjęcie do przeglądu kolekcji który uskuteczniam na Instagramie. W Air 3 wcześniej się grywało na parkiecie, lecz ostatnio wyciągając część par z pudeł stwierdziło się, a czemu tego nie ubrać na co dzień, tak jak to funkcjonowało przed laty? Wraz z postępem technologicznym jaki wdarł się do przemysłu obuwniczego, niejednokrotną zmianą mody w tym czasie, gdzieś człowiek odzwyczaił się od tego co za dzieciaka było codziennością – miało się jedną parę do grania i chodzenia. Wiadomo, teraz rotacja znaaacząco wiiiiększa, ale u siebie widzę że od razu szufladkuje – w tym będę grał, w tym będę chodził, bez najmniejszej próby łamania tego schematu. Nie będę ukrywał, to już nie jest but w którym chciałbym chodzić od poniedziałku do piątku, ale jako odskocznia, powiew klimatu lat ’90 i coś innego niż biegówki – czemu nie? 😉 Jak pojawiło się retro Air 3, jeszcze było do dorwania w kraju – nawet jak ma się ubrać raz na rok, to stwierdziłem że przy tym ile w tym bucie mamy charakteru, to trzeba dodać do zbiorów.

Jeśli ktoś poszukuje swojej pary, to niestety pozostaje wertowanie ofert z drugiej ręki, eBay albo inne aukcje, bo nie sądzę aby prędko Nike ponownie chciał je wskrzeszać…

nike-air3-a
nike-air3-d
nike-air3-c nike-air3-b
nike-air3-e

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.