Przegląd Dnia – Dame 4 x BAPE, nowe Air Jordan 8 OVO, Nike jeszcze nie kończy z Air More Uptempo…

Kolaboracja na modelu do gry, to coś czego nie widuje się za często, szczególnie ze strony adidasa. Niemniej marka z trzema paskami stosuje podejście „jak raz to porządnie” – na czwartym modelu Damiana Lillarda będziemy mieli współpracę z BAPE! Info o tym projekcie pojawiło się jeszcze w zeszłym roku, lecz teraz mamy małą nowość – podgląd na wydanie „Red Camo” które to będzie miało status Friends and Family… Pozostałe dwie kolorystyki kamuflażu znanego choćby z NMD mają trafić do sprzedaży w lutym przy okazji All-Star Weekend.

adidas Dame 4 “BAPE” Pack

bape-adidas-dame-4-red-friends-and-family

dame-4-bape-official-look

adidas-dame-4-bape-official-lookMinionej jesieni Nike miał dla nas SF-AF1 High, które to zrezygnowały z klasycznych sznurówek na rzecz zamka. Teraz wychodzi na to, że podobny patent mamy mieć na Air Jordan 1… Poniżej mamy przeciek zdjęcia, które to prezentuje zupełnie nowe AJ1 pozbawione sznurówek – jakie są Wasze pierwsze wrażenia?air-jordan-1-zipper

Drake z Jordan Brand będą mieli dla nas kolejne wydania Air Jordan OVO! Niby już mamy pierwsze przecieki zdjeć, lecz  widzimy na nich tyle, że ponownie będzie to biała oraz czarna kolorystyka, gdzie przewiną się złote i czerwone akcenty. Czy są jeszcze jakieś inne detale? Niestety, trzeba poczekać na lepsze ujęcia. W kwestii premiery to potencjalnie mówi się o przyszłym miesiącu przy okazji All-Star Weekend…

Air Jordan 8 OVO
White/Metallic Gold-Varsity Red-Blur
AA1239-135
air-jordan-8-ovo-white-2018-retro

Air Jordan 8 OVO
Black/Metallic Gold-Varsity Red-Blur
AA1239-045

drake-ovo-air-jordan-8-black-2018

ovo-air-jordan-8-2018-release-date

W 2014 Jordan Brand miał dla nas Championship Pack na Air Jordan 6, który to odwoływał się do szampana i cygar, którymi MJ świętował się triumf (dokładniej pierwszy tytuł). Dziś mamy wgląd na sample „cygarowego” wydania AJ6, gdzie jak widzimy różnią się kilkoma detalami. Pierwsze zdjęcie to sample, poniżej wydanie które finalnie było w sprzedaży – które lepsze?

alternate-air-jordan-6-cigar

cigar-air-jordan-6

W 2018 szaleństwa pod znakiem Off-White x Nike ciąg dalszy. Jednym z zapowiedzianych wydań jest nowa kolorystyka Air Jordan 1, które to tym razem nie będą odwoływać się do dawnych wydań J’sów i zapowiedziane są na 27 lutego w cenie 190$. Według doniesień, nie mają już być tak arcy limitowane jak pierwsze wydanie i sklepy będą mogły robić premiery online a nie tylko stacjonarnie.

Off-White x Air Jordan 1
White/White
AQ0818-100 off-white-air-jordan-1-white-first-look-1

Butik CLOT ponownie przygotował specjalne wydanie Air Force’ów! W 2009 mieliśmy kolekcję 1WORLD, tegoroczne wydanie będzie do nich zbliżone, lecz zamiast czerwieni i czerni kolorem dominującym będzie biel. Premiera w cenie 210$ planowana jest na 1 lutego.

CLOT x Nike Air Force 1 Premium
White/White-White
AO9286-100
clot-nike-air-force-1-white-ao9286-100

clot-nike-air-force-1-white-ao9286-100-1

clot-nike-air-force-1-white-ao9286-100-2

Air Force 1 Low jakie przygotował Travis Scott w ramach kolekcji AF100 były/są jednym z bardziej pożądanych wydań jakie się ukazały nie tylko w perspektywie tej kolekcji. Ostatnio na Instagramie pojawiło się zdjęcie innego wariantu tego wydania – „Cactus Green”. Czy Nike szykuje kolejną kolorystykę, czy to tylko sample/ wydanie Friends&Family? Na chwilę obecną nie ma szczegółów w tej kwestii.
travis-scott-nike-air-force-1-low-cactus-green

Zapowiedzi bez zdjeć ciąg dalszy. Tym razem jest już info o tegorocznej, szóstej kolekcji „Be True” i jakie modele tym razem będą wchodzić w ich skład. Będą to Air Max 270, Zoom Fly oraz Air VaporMax Plus, które to w sprzedaży mają się pojawić w lipcu.

Nike Air Max 270 “Be True”
Purple Dawn/Pink Blast/Multi-Color-Black
AR0344-500
Nike Zoom Fly “Be True”
White/Palest Purple-Black
AR4348-105
Nike Air VaporMax Plus “Be Ture”
Purple Pulse/Pink Blast/Multi-Color-Black
AR4791-500
nike-be-true-2018

Ostatnie półtorej roku to bez wątpienia bardzo udany okres dla modelu Air More Uptempo, który chyba od czasu swojej premiery w latach ’90 nie był tak rozchwytywany. Jak widzimy, Nike nie zamierza jeszcze mówi dość 😉 Jest zapowiedź kolejnej klasycznej kolorystyki zdominowanej przez biel z czerwonymi akcentami, która wygląda jak żywcem z ’96 (osobiście nie znalazłem zdjęcia, czy takie wydanie wtedy powstało – choć były podobne Air Much Uptempo). Ich premiera w cenie 160$ zaplanowana jest na 1 maja.

Nike Air More Uptempo
White/Varsity Red-White
921948-102
nike-air-more-uptempo-white-varsity-red-921948-102-release-date

Nike zaprezentował swoją najnowszą kolekcję dla reprezentacji USA na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie które odbędą się w przyszłym miesiącu. Że tak powiem, odzież odzieżą, ale te dwa wydania NSW Gaiter Boots – dobrze się prezentują 😉 Kolekcja (przynajmniej za oceanem) do sprzedaży ma trafić 15 stycznia.
nike-team-usa-medal-stand-collection-1

nike-team-usa-medal-stand-collection

nike-team-usa-medal-stand-collection-2

Ostatnio wspominałem, że Skepta ponownie będzie współpracował z Nike’iem, lecz nie było wiadomo, jaki model tym razem będzie efektem ich pracy. Ciągle nie ma żadnych przecieków zdjęć, ale wiemy że będzie to hybryda Air Max 97/BW, która ma się ukazać w kolekcji Lato 2018.

Skepta x Nike Air Max 97/BW
Summit White/Hyper Cobalt
AO2113-100

Dodaj komentarz