Oficjalna prezentacja drugiego modelu Paula George’a

Nike Basketball oficjalnie pokazał nam drugi model Paula George’a – PG 2. Oczywiście mieliśmy ich już przecieki – ba, nawet pojawiła się wersja zupełnie inna która to ponoć miała być tym modelem (krążą plotki, że Nike po prostu zmienił diametralnie design tego modelu w trakcie prac). Niemniej za projektem stoi projektant Tony Hardman, a pierwsza kolorystyka odwołuje się do pasji Paula – czyli grania na konsoli – dzięki czemu mamy tutaj współpracę z PlayStation (na marginesie – z PG1 było podobnie, gdyż tam pierwsza kolorystyka nawiązywała do NBA2K).

Dobra, kolorystyka kolorystyką, odwołania do PS, świecące loga, grafika nawiązująca do przycisków, ale wpierw skupmy się na tym co mamy w tym bucie z punktu widzenia technologicznego. Na początek dwie rzeczy które od razu rzucają się w oczy – brak rzepu jak w PG1 oraz klasyczna konstrukcja języka, a nie że mamy wąski otwór który uprzykrza zakładanie. Niemniej aby nie tracić dopasowania które gwarantował rzep, postawiono na rozwiązanie które widzimy w jego miejscu, a które nazwali „dynamic wings”. Jeśli chodzi o amortyzację, to ciągle jest to midsole z pianki Phylon oraz poduszka Zoom Air w przedniej części buta, ale pogrubili ją do 10mm (teraz mamy jeszcze bardziej odczuwać jej sprężystość gdyż będzie mniej pianki pomiędzy Zoomem a stopą). Patrząc na wzór trakcji znów mamy nieco wymyślny wzór, niemniej mają się sprawdzać jeszcze lepiej niż poprzednik. W kwestii materiałów to podobnie jak w poprzedniku – mesh + naturalne materiały które mogą się różnić w zależności od kolorystyki.

Prezentowane poniżej PG2 „PlayStation” swoją premierę będą miały 10 lutego – lecz jak to Nike ma ostatnio w zwyczaju – będą to limitowane ilości. Retail wynosi 110$.

Nike PG2 “PlayStation”
AT7815-002nike-pg-2-design-sketch-2nike-pg-2-design-sketch-1nike-pg-2-design-sketchNike-PG-2-PlayStation-Release-DateNike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Glow-Tongues Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Midsole Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Top Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Insole Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Heel Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Outsole Nike-PG-2-PlayStation-AT7815-002-Release-Date-Details Nike-PG2-PlayStation Nike-PG-2-PlayStation

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.