Przegląd kolekcji!

Jako że już jakiś czas temu pisałem, że w ramach Butologii będę lekko odbijał w stronę bloga a niżeli tylko suche fakty na temat nowych premier (co nie oznacza że z tego działu rezygnuje!), to trzeba coś więcej od siebie pisać 😉 Dobra, dziś będzie mało pisania, a więcej obrazków. Dużo obrazków. Raz na pewien czas robię przegląd kolekcji – czyli takie zestawienie co się posiada w swoich zbiorach pochowanych w kartonach. W ten sposób znacznie łatwiej jest nacieszyć oko tym co się posiada a nie tylko w kółko oglądać boki pudeł 😉 Z drugiej strony po każdym takim „podsumowaniu” zawsze znajduję kilka par, dla których finalnie szukam nowych właścicieli, bo człowiek dochodzi do wniosku że skoro w tych nie chodzi, nie gra, to niech ktoś inny robi z tego użytek.

Nie jest nowością że bardzo lubuję się zarówno w różnorodności jak i w retro biegówkach, co jak widzicie stanowi sporą część mojej kolekcji. Ta różnorodność dla mnie zawsze była esencją kolekcji – docenianie różnych projektów, różnych osiągnięć, designu bez ograniczania się do jednej marki, modelu. Oczywiście że są buty które lubi się mniej lub bardziej, lecz nigdy nie potrafiłem stwierdzić – „tylko ten model mnie interesuje”. Rzeczą którą mogę jeszcze nadmienić, to nigdy usilnie nie podążałem za hype’owymi wydaniami. Tak, lubię wydania które powstały w wyniku kolaboracji ze sklepem, artystą, lecz bez usilnej gonitwy za wydaniami których cena jest mocno krągła. Nigdy nie zapłaciłem czterocyfrowej kwoty za jakąś parę – znacząco bardziej celowałem w fajne wydania które można kupić poniżej retailu. Cóż mogę powiedzieć na koniec? Cholera, dużo tego 😉

shoe-collection-a-2017 shoe-collection-b-2017 shoe-collection-c-2017 shoe-collection-d-2017 shoe-collection-e-2017 shoe-collection-f-2017 shoe-collection-g-2017 shoe-collection-h-2017 shoe-collection-i-2017

There are 12 comments

 1. The T

  Reebok the Question,obie pary AJ 11,AJ 12,AJ 31,Kobe 10 low,wszystkie Kobe 11,obie pary Kyrie,Nike 2K4,Nike Air Penny i Air „Garnett” dam mnie najlepsze.

 2. Barteq

  Z jednej strony spora ta kolekcja jak na jedną parę nóg, z drugiej strony nie jest tak źle skoro dałeś radę to ogarnąć na zdjęciach ;-). Rzeczywiście w twojej kolekcji panuje spora różnorodność modeli i marek. Są modele, które sam bym chciał posiadać, inne trochę mniej, ale jest jeden model od Adidasa w twojej kolekcji, którego nie mogę jakoś przetrawić, model z dopiskiem Boat.
  P.S. Jak nazywa się ten model na końcu 4 linijki od góry?

  1. c.

   Generalnie w ten sposób „kataloguje” pary od pewnego czasu – mając zdjęcia w jednym stylu, w jednym miejscu łatwiej zapanować mi nad tą ilością 😉
   Za mną ZX700 Boat już chodziły kilka lat temu, ale wtedy finalnie się nie zdecydowałem – jak widać, co odwlecze, nie uciecze 😉 Dla mnie to jest urok butgry – każdy ma swoją własną bajkę i nie muszą to być to te najdroższe, najbardziej pożądane modele.
   To o co pytasz – adidas EQT 2/3 F15 OG. Nawet się przewinęły na łamach strony w cyklu On Feet 😉 http://butologia.com/2016/09/on-feet-adidas-eqt-23-f15-og/

  1. c.

   Tak naprawdę to nieco ponad 250 plus przelicznik 500/para to jednak zbyt wiele zważywszy że nie mała ilość wydań choćby do grania nie trzyma ceny 😉

 3. Olaf

  No ładnie. Od kiedy zbierasz? Ja trafiłem tutaj z powodów nostalgicznych. Miałem kiedyś pewną parę Nike za którą tęsknię do dzisiaj. Nic innego podobnego, mimo że to było jakieś 15 lat temu, nie znalazłem. Muszę przejrzeć Twoją kolekcję ale obawiam się że nie znajdę mojego modelu.

 4. Olaf

  No i nic, nie ma. Ogólnie to bardzo mnie ciekawi ile modeli rocznie wypuszcza przykładowo Nike.
  Czy jest gdzieś pełna baza? Pisałeś chyba o muzeum, ale przydałoby się coś co można zobaczyć bez wyprawy za ocean. Jak możesz daj znać że przeczytałeś, a jak znasz jakieś namiary na większą ilość zdjęć to chętnie obejrzę.

  1. c.

   Pi razy oko pod 15 lat się zbiera…
   Informacje co, ile – tego producenci nie podają. Nie ma się co okłamywać, tego jest w bród plus są wydania/modele dedykowane danemu rynkowi – nie wszystko co jest w USA albo w Azji jest w Europie i na odwrót.
   Ja w swojej biblioteczce mam publikacje książkowe z jakąś tam retrospekcją modeli, niemniej jak czasem zdarza mi się czegoś szukać, to po prostu google i dłuższa chwila cierpliwości (tak np. trafiłem na stronę adidas-archive.org gdzie znalazłem swoje adidasy z podstawówki a przez lata nie mogłem upolować choćby ich zdjęcia).

Dodaj komentarz