Już Jutro – Air Jordan XIII Retro „Altitude”

Przed laty Air Jordan 13 „Altitude” były trochę jak taki biały kruk – wydania z 2005 roku nie widywało się za często u kogoś na nogach, w wersji 2010 pomimo że nie mieliśmy już skóry na pikowanym panelu a mesh rodem z oryginalnych kolorystyk, też nie należały do często spotykanych. Jak widać Jordan Brand postanowił zmienić tą postać rzeczy i w jeszcze tym roku mamy powrót kolorystyki „Altitude” na AJ13 w jej oryginalnej formie. Trochę szkoda że ta premiera nie wyszła dwa lata temu – wtedy byłoby że wychodzą one raz na 5 lat plus byłby to lepszy okres dla tych J’sów…

Do dorwania m.in. na oficjalnej stronie Nike’a, ATAFie czy na Pro-Baller, poniżej jeszcze porcja oficjalnego info o tym wydaniu od Nike’a.

Air Jordan 13 “Altitude”
Black/Altitude Green
414571-042

414571_042_Lead_Des

Pierwsze buty Air Jordan nawiązywały do pseudonimu Michaela Jordana „Czarny kot”. Wprowadziły na boisko unikalne kolory i materiały oraz wyjątkowy hologram inspirowany błyszczącymi oczami czarnego kota. W 2005 roku ten kontrast czerni i zieleni pojawił się w nowej odsłonie modelu Air Jordan XIII – „Altitude”.

„Altitude” Air Jordan XIII z 2005 roku zaprezentowano inaczej niż poprzednie modele Air Jordan. Wcześniej wszystkie nowe buty debiutowały na stopach samego Michaela Jordana. Nowe Air Jordan XIII miały swoją premierę w zimowym wydaniu Brand Jordan Magazine w 2004 roku.

Nowe buty Air Jordan nie tylko wprowadzają nową kolorystykę, lecz również w nowy sposób łączą materiały. Air Jordan XIII ma cholewkę ze skóry i piękne detale inspirowane motywem płaszczki.

W 2010 roku kolorystyka Altitude powróciła w bardziej tradycyjnej formie. Wersja z tamtego roku wyróżniała się konstrukcją z najwyższej jakości skóry i powłokami z siateczki, znanymi z oryginalnego modelu Air Jordan XIII.NIKE_ITV_Jordan 13_Jordan_Group_Thread_Des NIKE_ITV_Jordan 13_Jordan_Mag_Thread_Des NIKE_ITV_Jordan 13_Jordan_Single_Thread_Des NIKE_ITV_Jordan 13_Jordan_Single_v2_Thread_Des NIKE_ITV_Jordan 13_Jordan_Toe_Thread_Des

Dodaj komentarz