• Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
 • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
 • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
 • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
 • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
 • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
 • Moja kolekcja w piguce W wikszej rozdzielczoci mona zobaczy na
 • Ostatnie zakupy w tym roku Nowy wpis zlpu ju na
 • Miaem to zrobi ju jaki czas temu niemniej wyszo jak
 • Maa podmiana posza Par Epic Reactw miaem od samego pocztku
kd10-a

Pierwsze Wrażenia – Nike Zoom KD10

kd10-aKevin Durant doczekał się swojego dziesiątego modelu – fakt faktem nie jest to tym razem taka rewolucja jaka potrafiła być w poprzednich latach, ale…

Klasycznie zaczynając od tego co pisze producent na swojej oficjalnej stronie:

„Wstawki z materiału Flyknit cechują się lekkością, przewiewnością i elastycznością, dzięki czemu zapewniają wsparcie, niezwykłą wygodę i idealne dopasowanie.

Grube sznurowadła oplatają boki stopy, co gwarantuje komfortowe wsparcie, gdy go potrzebujesz.

Poduszka gazowa Nike Zoom Air zapewnia niezwykle dynamiczną amortyzację i umożliwia naturalne ruchy stopy. Jest ona grubsza pod piętą i cieńsza w przedniej części buta, co przekłada się na lepszą kontrolę i bardziej miękką amortyzację podczas twardych lądowań.

Gumowa podeszwa z wielokierunkowym wzorem bieżnika gwarantuje przyczepność i trwałość

Uchwyty w zapiętku i języku ułatwiają zakładanie i zdejmowanie buta.”kd10-b

Flyknit, flyknit, wszędzie flyknit! Już bez wstawek jakiś neoprenów, pianek, meshu – tkana cholewka po całości. I co tutaj według mnie istotne – osobiście jak rzadko kiedy poszedłem z rozmiarem o 1/2 w dół – już nie klasyczne 10us, a 9,5us leży mi lepiej na stopie. Oczywiście jeśli ktoś ma masywną stopę to radziłbym pozostać przy swoim rozmiarze, ale osoby mające wąską stopę jak dla mnie z miejsca mogą brać mniejsze. Ale wiadomo – najlepiej zmierzyć, przekonać się samemu jak się ma taką opcję – komuś może pasować nieco więcej miejsca w przedniej części buta. Mi udało się gdzieś na szybko przymierzyć jednego buta stąd zapadła decyzja o braniu -1/2 i po pierwszym graniu nie żałuję decyzji. Jeszcze odnosząc się do poprzednika – tym razem nie ma problemów z zakładaniem buta, wszystko gładko wchodzi.kd10-c

Za amortyzację podobnie jak w latach poprzednich odpowiada poduszka Zoom Air na całej długości. Czy znów będzie problem z pękaniem? Nie wiem czy Nike’owi udało się na to coś poradzić, sam kształt poduszki jest bardzo zbliżony do tego co było, ale na brak sprężystości narzekać na pewno nie można (choć nie wiem czy w KD9 owa sprężystość nie była jeszcze większa).

Wzór trakcji wygląda obiecująco kolisty wzór, nieprzezierna guma – choć pierwszy kontakt z parkietem o niepowalającej czystości nie wypadł obiecująco… Plus taki że na czystych była inna rozmowa, niemniej tutaj zobaczę jak temat się rozwinie.

Poniżej jeszcze materiał video.

W swoją parę można się zaopatrzyć m.in. w Pro-Baller.com czy oficjalnej stronie Nike’a.

2 komentarze

 • Czytelnik

  11 listopada 2017 at 22:19

  Panie z filmu, wiecej dbalosci w wymowie, bo nie slucha sie ciebie zbyt dobrze. Malo tego, wrecz czlowieka zbiera na wymioty. Do tego filmu powinny byc napisy jeszcze!

  Odpowiedz
  • c.

   11 listopada 2017 at 22:28

   Nie chce mi się za każdym razem tego powtarzać, niemniej – tak, wiem że nie mam idealnej wymowy na wskutek mniejszych/większych takowej wady plus nakładają się na to problemy sprzętowe. Mam przed każdym materiałem video przepraszać za to jak mówię? To nie jest ode mnie zależne. To nie onet czy wp że jest sztab ludzi, że jeden od ładnego gadania, inny od spraw technicznych i masa kolejnych. Dziele się spostrzeżeniami/widzą, ale wcale tego robić nie muszę.
   A jak jest niedobrze to radzę podłożyć miskę albo udać się do toalety aby się nie pobrudzić.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.