Giannis Antetokounmpo przedłuża kontrakt z Nike’iem

Jednym z gorętszych nazwisk na rynku wolnych agentów obuwniczych był Giannis Antetokounmpo. Tak jak już wcześniej było wspominane, do wyścigu stanął adidas, Nike oraz Li-Ning, lecz finalnie parafka została złożona pod przedłużeniem kontraktu ze Swooshem o czym Giannis poinformował na swoim Twitterze.

Oczywiście nie ma tutaj póki co mowy o kwotach jakie padły, tylko klasycznie „wieloletni kontrakt” – niemniej wiadomym jest, że Nike musiał sięgnąć głębiej do kieszeni. Raptem wczoraj pisałem o kontrakcie Zacha LaVine’a, tak w tym wypadku na pewno większe pieniądze wchodziły w grę (ciekawe jaką Li-Ning złożył ofertę…). Czego możemy się spodziewać? Ponoć już przesądzone że w sezonie 2018/19 zobaczymy pierwszy sygnowany model Giannisa i na pewno będzie on jeszcze bardziej widoczny we wszelakich kampaniach Nike’a. Osobiście ciekawi mnie, na czym zakończyła się ta „wojna ofert”, czy poleciały naprawdę grube miliony, czy Nike musiał korzystać z zapisu w poprzedniej umowie o prawie do wyrównania każdej nowej oferty. W końcu adidas wysłał wóz dostawczy z Ultra Boostami i Yeezy raczej nie po to aby spassować na starcie negocjacji 😉

Z pozostałych newsów kontraktowych – w ostatnim czasie swój podpis pod przedłużeniem wieloletniej umowy z Nike’iem złożyli DeMar DeRozan, Anthony Davis oraz Rodney Hood.

 

Dodaj komentarz