• Wizualnie bardziej podobay mi si PG1 od PG2 lecz to
  • Ja i Jsy w skrcie najatwiej okreli to skomplikowane
  • Ostatnio byo ciszej w kwestii tego co si zakupio
  • Zrobiem sobie dusz przerw o wrzucania czegokolwiek na Instagram Po
  • Dawno nie byo Best of butologia 105! soletoday sneakercommunity kicksoftheday
  • Kolejna z par w ktrej dawno si nie grao i
  • Moja kolekcja w piguce W wikszej rozdzielczoci mona zobaczy na
  • Ostatnie zakupy w tym roku Nowy wpis zlpu ju na
  • Miaem to zrobi ju jaki czas temu niemniej wyszo jak
  • Maa podmiana posza Par Epic Reactw miaem od samego pocztku
butologia-sf17a

Pierwsze Wrażenia – Jordan Super.Fly 2017

butologia-sf17aJordan Brand kontynuuje serię Super.Fly i w tym roku mamy jej szóstą odsłonę. Lekka zmiana nazewnictwa bo już nie od liczb porządkowych a od roku w którym się ukazują, choć to nie jedyna zmiana jaka tutaj nastąpiła.

Co pisze o nich producent na swojej stronie:

„Niezwykle lekka, trwała pianka Nike React daje uczucie miękkości i sprężystości, zapewniając komfort aż do końca meczu.

Język wykonany z przewiewnej dzianiny zapewnia wygodę.

Wielokierunkowy wzór bieżnika na gumowej podeszwie zwiększa przyczepność w najważniejszych miejscach.

System sznurowania Flight Web zapewnia stabilne wsparcie.

Uchwyt z przodu ułatwia zakładanie i zdejmowanie buta.

Zapiętek z syntetycznej skóry z dodatkową wyściółką zwiększa komfort i stabilność.”butologia-sf17c

Klasycznie zaczynamy od cholewki. Wykonana jest ona ze skóry (czyli coś dla fanów klasycznych rozwiązań materiałowych), gdzie mogą występować drobne różnice materiałowe w zależności od zakupionej kolorystyki (szczególnie jeśli chodzi o ten panel za piętą). Aby stopa była trzymana w ryzach mamy system pasków Flight Web. Mesh tutaj został użyty jedynie na języku który jest dość nietypowy – sam panel meshu jest zszyty jak w konstrukcjach bez klasycznego języka, faktycznie jest to konstrukcja pokroju czegoś w stylu biegówek Gel Lyte 3 od Asicsa – czyli dwie niezależne części po obu stronach buta. Jest na pewno na plus jeśli ktoś ma nieco wyższe podbicie.

Jeśli chodzi o amortyzację – tutaj tegoroczna nowość od Nike’a/JB – pianka React na całej długości. Studzę Wasze zapały – to nie jest odpowiedź na Boost adidasa, daleko im do tego stopnia sprężystości. Tutaj kluczem ma być trwałość amortyzacji.

Jeśli chodzi o rozmiar, ja klasycznie mam 10us. Mam wrażenie że są ciut dłuższe niż zazwyczaj, ale pójście pół rozmiaru w dół to wyłącznie na własną odpowiedzialność jak się ma wąską stopę – tak to trzymałbym się swojego rozmiaru.butologia-sf17b

Nie wiem na ile lekka zmiana nazewnictwa jest spowodowana nowym podejściem do modelu – nowa amortyzacja, klasyczne materiały – niemniej na pewno jest to model nieco odstający od poprzedników, choćby jeśli chodzi o design. W kwestii kolorystyk mamy czerpanie z dawnych wydań (Space Jamy, Bredy…), lecz sam w sobie but na pewno jest przyjazny dla oka, co przy nie tak mocnej pozycji butów do gry w aspekcie sprzedażowym na pewno jest na plus. Poniżej jeszcze materiał video.

W swoją parę można się zaopatrzyć m.in. na UrbanCity czy oficjalnej stronie Nike’a.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.