On Feet – New Balance 1500WR i 1500NO

Kilkanaście lat temu 1500’tki od New Balance’a były jednym z bardziej rozchwytywanych modeli na sneakersowym rynku – poziom hype’u nakręcony przez wszystkie kolaboracje z Soleboxem, świetne materiały, piękny kształt, plus oczywiście metka Made In England – na owe czasy była to swoista esencja butgry. Niemniej gdzieś po drodze przy zmianie trendów spora część fascynacji tą marką/tym modelem przeniosła się na innych graczy (zresztą podobną drogę przebył nie tak dawno Asics). Cóż, mówiąc brutalnie, takie prawa rynku…

Kiedy w 2016 doszły mnie słuchy że New Balance wskrzesza dwie kolorystyki – BWR i NBO z 2006 – to niewątpliwie uśmiech zagościł na mojej twarzy. Wydania z 2016 zostały pozbawione jednej literki z oznaczenia kolorystyki (teraz oznakowane są WR i NO), lecz ciągle to był powrót dwóch świetnych wydań za które swego czasu trzeba było płacić krągłe sumy (ciągle można znaleźć aukcje/oferty, gdzie schodziły i po 400€…). Niektórzy ciągle kręcili nieco nosem, że kiedyś ta bryła buta była lepsza, jeszcze bardziej spiczasta – lecz mimo to, wiedziałem że będzie kwestią czasu, kiedy dodam obie kolorystyki do swoich zbiorów i tym samym przerwać chyba z dwuletnią stagnację jeśli chodzi o coś nowego z „N’ką” z boku w kolekcji.

Poniżej porcja zdjęć jak oba wydania się prezentują na nodze. Jeśli ktoś jeszcze poszukuje pary – oczywiście poniżej retailu – ciągle możecie się zaopatrzyć m.in. w 7Store.

nb1500-a nb1500-b nb1500-c nb1500-d nb1500-e nb1500-f nb1500-g

Dodaj komentarz