Przedłużenia, nowe kontrakty, zmiany sponsorów obuwniczych

Zaczynam o kwestii o której powonieniem już jakiś czas temu napisać, ale jakoś zawsze to umykało… Klay Thompson podpisał przedłużenie kontraktu ze swoim dotychczasowym sponsorem – chińską marką Anta – o kolejne 10 lat. Kontrakt opiewa na sumę 8 mln dolarów rocznie, co czyni Klay’a jednym z lepiej opłacanych graczy przez firmy obuwnicze (lecz oczywiście nie jest to ścisła czołówka, ale na pewno narzekać nie może). Jego drugi model KT2 ponoć naprawdę nieźle się sprzedaje w Chinach, które to są głównym rynkiem dla tego producenta, lecz w Stanach także są dostępne. Europa wiadomo jak jest (albo raczej nie jest).

Co ciekawe, Klay mówi wprost że w markach takich jak Nike czy adidas trudno byłoby mu uzyskać jego własny model – nie wspominając już o jakimś własnym wkładzie a projekty. Stąd możliwość przejścia do Anty, popatrzenia na to nie tylko z punktu widzenia amerykańskiego rynku a globalnego, posiadania wpływu na produkt była zbyt ciekawą opcją aby ją przepuścić. Jego trzeci model – KT3 – ma ukazać się przed startem nowego sezonu . Są już ich przecieki i faktycznie, jest to coś nowego jak na Antę.

1GettyImages-614183434

Nie zostało to jeszcze oficjalnie obwieszczone, ale już mamy przecieki wieści o tym, że od tego sezonu do Anty dołączy także Zach LaVine! Dwukrotny triumfator konkursu wsadów od nowego sezonu będzie graczem Chicago Bulls – i jak widać, poza barwami drużynowymi zmieni także buty (od początku kariery związany z Nike’iem). Zapewne Anta ma już przygotowany jego pierwszy sygnowany model, którego w Nike’u mógłby się nie doczekać plus zapewne został skuszony co najmniej przyjemnym kontraktem. Czekam na oficjalne info o tym transferze – póki co wiadomo jak będzie wyglądało jego logo – całkiem niezłe!20634163_337904979977439_2679547572472774656_n

#ZachLavine #AntaBasketball #Anta @ZachLavine8

Post udostępniony przez @thebasketballshoes

Under Armour także dodało nowy narybek do teamu! Wybrany z 9 numerem w Drafcie przez Dallas Mavericks Dennis Smith Jr porozumiał się z Under Armour w kwestii 3 letniego kontraktu opiewającego na kwotę 6mln$. Przy zarobkach rzędu 2mln$ rocznie z kontraktów obuwniczych Dennis stał się jednym z najlepiej opłacanych debiutantów tegorocznego Draftu. W kwestię pozyskania Dennisa był zamieszany brat Stepha – Seth Curry, który to jest graczem Dallas.

dennis_igstory_5

Skylar Diggins-Smith, jedna z czołowych zawodniczek WNBA, połączyła siły z Pumą o czym poinformowała na swoim Instagramie. Ponoć jest to „długoterminowy związek” i tym samym dołączyła ona do grona ambasadorek jakimi są m.in. Rihanna czy Cara Delevingne. Warto nadmienić, że Skylar swoją karierę w WNBA zaczynała od reprezentowania Nike’a, lecz w tym sezonie grywała w butach adidasa. Nie jest wiadome, na jakich zasadach kontrakt z Pumą ma obowiązywać – wątpię aby nagle zaczęli oni robić buty do kosza. Czy Skylar ma dyspensę na boisku do grania w butach konkurencji? Czy umowa skupia się na działaniach poza boiskiem? Co tu dużo mówić, jest to intrygujące.

17aw_rt_announcements_skylar-diggins_bedroom_1231_rgb

Dodaj komentarz