• Powiem tak s specyficzne Para nr 182 adidas crazylightboost2018
 • Czowiek zrobi sobie mae wolne od wrzucania zdj a tych
 • Para nr 180 z przegldu kolekcji tym razem taki
 • Wakacyjna rotacja nawet do kolorowo wyszo Cze si chowa
 • Zalegoci zalegoci para numer 179 z wczoraj vanssyndicate x
 • Na nowy sezon zakupio si jeszcze t par crazylightboost2018 Czy
 • W ostatnim wpisie z cyklu ButologiaTalk z lunymi przemyleniami pisz
 • Best of butologia no 101! soletoday sneakercommunity kicksology kicksoftheday
 • Na stron wjecha nowy odcinek OnFeet gdzie mamy Pumy Suede
 • Para numer 177 z przegldu kolekcji airmax1 chilli z 2003
pw-uf2a

Pierwsze Wrażenia – Jordan Ultra.Fly 2

pw-uf2d
Dziś druga odsłona cyklu „pierwsze wrażenia”, gdzie tym razem widzimy się z modelem od Jordan Brand – Ultra Fly 2. Kontynuacja model z zeszłego roku, lecz będąc z Wami szczery – poza nazwą nic je nie łączy. Jest to tak naprawdę zupełnie inny model, inne podejście, inne użyte technologie. Zacznijmy od tego, co pisze na ich temat producent u siebie na stronie:

Lekka cholewka z dzianiny jest wygodna niczym skarpeta, a przy tym zapewnia wsparcie niezbędne podczas nagłych zwrotów i sprintów.

Lekka poduszka gazowa Nike Zoom Air charakteryzuje się niewiarygodną sprężystością. Miękka pianka na całej długości buta stanowi dodatkową warstwę lekkiej amortyzacji.

Zintegrowany system sznurowania pozwala uzyskać idealne dopasowanie, które umożliwia wykonywanie naturalnych ruchów.

Wytrzymała gumowa podeszwa odpowiada za wielokierunkową przyczepność

Syntetyczne powłoki zwiększają trwałość i wsparcie

Pełnowymiarowy wewnętrzny rękaw gwarantuje idealne dopasowanie

pw-uf2eWszystko to brzmi ładnie i pięknie, że oczywiście każdy but jest idealny 😉 Zaczynając od cholewki – meshowa konstrukcja przykryta panelem w zgrzewanej technologii, czyli coś co ma nam dać komfort przy czym oferować odpowiednią wytrzymałość – plus oczywiście system pasków odpowiedzialny za dopasowanie tej konstrukcji do stopy. Oczywiście pod Fusem mamy miękką wyściółkę a nie że dolna połowa buta jest tylko i wyłącznie z tworzywa. Brak klasycznego języka jest małą zmorą, ale nie ma tragedii jak w KD9, idzie je założyć bez litanii przekleństw w każdym języku (ale łyżka do butów może być pomocna).pw-uf2c

Pomimo masywniejszego wyglądu, według mnie but ten wypada wiernie rozmiarowo, czyli ja klasycznie mam swoje 10us, choć osobom z szerszymi stopami nie wiem czy nie mogą okazać się być nieco wąskie i bym nie sugerował iść pół rozmiaru w górę jak już. Waga jednego buta – 433g (10us) – czyli wszystko w normie.

Tak jak wspomniałem o zupełnie innym kierunku względem poprzednika – w UF1 była jedna poduszka Zoom Air (z podziałem na mniejsze segmenty), tak w UF2 mamy tą klasyczną, na całą szerokość w przedniej części plus drugą o heksagonalnym kształcie pod piętą. Co istotne – oba Zoomy są wyczuwalne, a nie jak w części modeli, wierzymy na słowo że tam są… choć nie popadajmy w skrajność, Unlocked Zoom to to nie jest.pw-uf2f

Trakcja wygląda intrygująco – koliście rozchodzący się wzór z umiarkowanie miękkiej gumy z tymi „plamami” w kluczowych miejscach, przez co wrażenie robi naprawdę dobre (nawet jakoby sprawdzić się nie tylko na sali). Czas pokaże czy na gorszych salach sprawdzają się równie dobrze co na czystych.

W swoją parę możecie się zaopatrzyć m.in. na Zalando (które także poszerzyło swój asortyment o produkty Jordan Brand), poniżej jeszcze zamieszczam materiał video.pw-uf2b

We współpracy z Zalando.

Dodaj komentarz