Kendrick Lamar oficjalnie ogłasza współpracę z Nike’iem

Kendrick Lamar za pośrednictwem swojego Instagrama oficjalnie ogłosił rozpoczęcie współpracy z Nike’iem. Jak dobrze wiemy – w ostatnich latach był on związany z Reebokiem gdzie zasłyną ze swoimi wydaniami „Neutral”. Niemniej w ostatnim czasie Kendrick na koncertach był widywany w butach ze Swooshem, co już wprowadziło pewną konsternację, co się dzieje. Teraz stało się to oficjalnie i pozostaje inne pytanie – czego po tej współpracy możemy się spodziewać? Z zapowiedzi możemy się domyślać, że może szykować się jakaś kolekcja Kendrick Lamar x Nike Cortez.

A co z Reebokiem? Czy ten kontrakt został zerwany, czy może obejmował tylko kilka sezonów? Osobiście mam wrażenie, że aktualnie Reebok nie trzyma nikogo na siłę i raczej stawia na współpracę z wieloma artystami ale przez krótki okres czasu. Że zamiast „cedzić trupa” wypuszczając z jedną osobą kolekcje przez 5-10 lat, lepiej skupić się na kilku mocniejszych dropach na przestrzeni ~2 lat po czym ten schemat powielić z inną osobą. Mieliśmy Kendricka, teraz jest Future (gdzie czekamy na jego but) oraz od niedawna Machine Gun Kelly.

Cortez. Since day one. #teamnike #TDE @nike @nikelosangeles

Post udostępniony przez Kendrick Lamar (@kendricklamar)

There are 2 comments

    1. c.

      Mam mieszane uczucia co do generalnie kolabo na Question. Odnoszę wrażenie że często przechodzą one bez echa, bo tak naprawdę to sam w sobie but już jest bardzo mocny/charakterystyczny, że jak zaczynają się na nim bawić kolorami/materiałami, to wychodzi z tego niezły but, ale już do tak wąskiej grupy docelowej, że szybki rzut okiem na ebay’a pokazuje, że za te kolaboracje z ostatnich lat wcale nie trzeba płacić grubej kasy – widzi się je – mówi OK, fajne, ale tyle, bez chęci ich posiadania.

Dodaj komentarz