Warning: Illegal string offset 'username' in /home/butologia/domains/butologia.com/public_html/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/includes/class-wis_instagram_slider.php on line 859
No images found!
Try some other hashtag or username

Nike Air Max 1 – Powrót Oryginału

Air Max 1 - Powrót Oryginału

Air Max 1 – Powrót Oryginału

Czy Nike został postawiony pod ścianą w kwestii Air Maxów, czy może uległ prośbom? Pierwsza ich odsłona obchodzi w tym roku swoje 30-lecie, lecz fani od lat tęsknili za charakterystycznym dla „złotej ery” kształtem tych butów dominującym pod koniec lat 90. XX wieku i na początku XXI wieku. Jaka pobudka nie była, to zespół projektantów obuwia Nike Sportswear uznał zbliżającą się 30. rocznicę premiery butów Air Max za doskonały moment, aby wrócić do tej powszechnie lubianej, klasycznej sylwetki.

Masters_Urawa_White_BG_1920x1080-1
Dobra, ale co stanowi ten pierwowzór, które wydanie? Wybór padł na Air Max 1 „Urawa” z 2004 roku. Po wielu wewnętrznych naradach i zasięgnięciu opinii miłośników zadecydowano, że to one będą najlepszym punktem odniesienia. Uznano że to wydanie ma najdoskonalszy profil, kształt noska i osłonę pięty. Na te trzy elementy zespół zwracał największą uwagę podczas mozolnych prób uzyskania właściwego efektu końcowego.

BTD_OG_Stills_Thread_4_Des
Mając na względzie twórcę projektu, zespół z niezwykłym pietyzmem podszedł do detali, dodano także kilka elementów charakterystycznych dla pierwszego modelu Air Max z 1987 roku. Od trójwarstwowej siateczki w przedniej części stopy przez trzyczęściowy język po płaskie sznurówki nowa wersja modelu Air Max 1 została wyposażona w kilka elementów, które pojawiły się jedynie w pierwszym modelu Air Max, od którego trzydzieści lat temu wszystko się zaczęło.
BTD_OG_Stills_Thread_3_Des
Czy faktycznie będzie to wielki powrót Air Maxów? Czy będzie „jak zwykle”, czyli OK, ale mogło być lepiej? Cóż, nowe AM1 powoli wchodzą do sklepów, a retro oryginalnej kolorystyki już w najbliższą sobotę, 4 marca m.in. na oficjalnej stronie Nike’a.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.