Kolekcja z okazji nadchodzącego Air Max Day!

Kolekcja z okazji nadchodzącego Air Max Day!

Kolekcja z okazji nadchodzącego Air Max Day!

26 marca 2017 – 30-lecie modelu Air Max 1, czyli ponadczasowego klasyka, który to wszystko zapoczątkował. Tinker Hatfield zainspirowany Centrum Pompidou w Paryżu postanowił także pokazać technologię Nike’a „na wierzchu”, stąd idea aby odsłonić poduszkę Air. Zaczęło się od biegówek, ale szybko zostało rozpowszechnione na inne dyscypliny – koszykówka, trening, tenis. Po 30 latach, Nike nie zaprzestaje prac nad unowocześnianiem tego systemu. Jeśli ktoś myślał, że będą to zwykłe obchody tej rocznicy z 1-2 wydaniami, to chyba musi nieco skorygować swój pogląd 😉

nike-air-max-1-og-2017

Nike Air Max 1 Anniversary
To ten model zapoczątkował to wszystko – Air Max 1 w swojej oryginalnej kolorystyce. Wypuszczony po raz pierwszy w 1987 roku pokazał światu poduszkę Air. Były one wydane w trzech kolorystykach, które teraz mają powrócić w pożądanym kształcie.

nike-air-max-jewell-air-max-day
Women’s Nike Air Max Jewell
(Premiera: 8 marca)
Inspirowane Air Max Plus, Nike Air Max Jewell są drugimi Air Maxami wyłącznie dla Pań.

nike-air-max-90-flyknit-air-max-day
Nike Air Max 90 Ultra Flyknit
(Premiera: 2 marca)
Oryginalna kolorystyka Air Max 90 rozpoznawalna jest w moment – ten jaskrawy odcień czerwieni w zestawieniu z szarościami przewinął się nam na całej gamie modeli. Teraz ponownie będziemy mieli tą kolorystykę na AM90, lecz w odchudzonej wersji – z tkaną cholewką Flyknit oraz lżejszą podeszwą.

atmos-air-max-1-air-max-day-release
Nike Air Max 1 atmos Elephant

W 2016 mieliśmy głosowanie – która dawna kolorystyka AM1 ma powrócić przy okazji tegorocznych obchodów Air Max Day? Fani wybrali dawną kolaborację z butikiem Atmos – słynne Atmos Elephant z „Zoo Pack” z 2006 roku.

nike-air-max-ld-zero-air-max-day-2017
Nike Air Max LD-Zero

Stworzone na potrzeby Air Max Day 2016 przez legendę streetwearowego designu Hiroshi Fujiwarę, LD-Zero są połączeniem klasyków z lat ’70 Nike LD1000 oraz Boston, które to osadzono na podeszwię 360 Air Max (która debiutowała w 2006 a update’owano ją w 2014). W tym roku będziemy mieli je znów!

nike-air-max-1-master
Nike Air Max 1 Master

O tych AM1 już dziś zostało wspomniane – odwołanie do czołowych kolorystyk tego modelu na jednym bucie! Swoisty koncept „What the” będzie jednym ze specjalnych wydań w ramch obchodów 30-lecia tego modelu.

nike-air-max-1-og-ultra-air-max-day
Nike Air Max 1 Ultra 2.0 LE

Z okazji 30 urodzin Air Max 1, Nike znów odchudza ten model – tym samym zapowiada Air Max 1 Ultra 2.0. Mają być tymi najbardziej innowacyjnymi AM1 po dziś dzień, w nowoczesnych materiałach, odchudzonej podeszwie mają być jednymi z najlżejszych Airmaxów jakie kiedykolwiek się ukazały.

nike-vapormax-air-max-day-release
Nike Air VaporMax
(Premiera: 26 marca)
Zapowiadane już od pewnego czasu – kolejny krok naprzód w kwestii rozwoju serii Air Max – Air VaporMax, czyli jeszcze lżejsze, bardziej giętkie i sprężyste.

Mało? Nike mówi, że ma dla nas jeszcze jakieś niespodzianki z okazji! Teraz pozostaje śledzić kalendarz premier i odkładać na te wszystkie zakupy 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.