Warning: Illegal string offset 'username' in /home/butologia/domains/butologia.com/public_html/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/includes/class-wis_instagram_slider.php on line 859
No images found!
Try some other hashtag or username

Cały biały klasyk czyli o white-on-white Air Force 1

Cały biały klasyk czyli o white-on-white Air Force 1

Cały biały klasyk czyli o white-on-white Air Force 1

Nie wiem czy istnieje model, który wyszedł w większej ilości kolorystyk niż Air Force 1 – lecz bez wątpienia to ponadczasowym klasykiem jest opcja white-on-white, czyli całe białe wydanie. Tak jak Nike regularnie odświeża ten model stosując nowe rozwiązania materiałowe, tak white-on-white’y zawsze na nich goszczą. Dziś zrobimy mały przegląd całych białych AF1 jak i swoistej historii innowacji na nich.

af1_white_evolution_2_thread_des
AIR FORCE 1 LOW
Rozpocząć można tylko jednym modelem – tym od którego to się zaczęło. Klasyczną skórzaną cholewkę połączono z tradycyjną podeszwą Air Force 1. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele różnych wersji – z wysokimi i niskimi cholewkami ze szczotkowanej, gładkiej lub perforowanej skóry. To model, który przetarł szlaki całej serii. On ustanowił standard w dziedzinie innowacyjności i w końcu w nim po raz pierwszy zagościła poduszka Air w bucie do kosza.

af1_white_evolution_3_thread_des
AIR FORCE 1 LOW VACTEC
Na pierwszy rzut oka buty Vactec Air Force 1 wyglądają, jakby miały tradycyjną konstrukcję. Klasyczny jest jednak tylko wygląd, ponieważ ich skórzana cholewka jest jednoczęściowa. Charakterystyczne detale wyróżniające buty Air Force 1 zostały wykonane w technologii formowania termicznego polegającej na wykorzystaniu kompresji próżniowej, co sprawia, że cholewka staje się trwała i nieprzemakalna.

af1_white_evolution_4_thread_des
AIR FORCE 1 LOW DOWNTOWN
Przy okazji 30-lecia modelu, Nike w 2012 zaserwował nam Air Force 1 Low Downtown. Pierwsze co w nich zwracało uwagę to obniżona, cieńsza podeszwa, lecz poza tą zmianą były one lżejsze i lepiej dopasowane.

af1_white_evolution_5_thread_des
AIR FORCE 1 FOAMPOSITE
Jeden z najbardziej wytrzymałych modeli z linii AF1 to oparta na nowoczesnej konstrukcji Foamposite biała wersja z 2011 r. Buty wyróżniają się pełną konstrukcją Foamposite, profilowanymi detalami i uchwytem na zapiętku. Dodatkowo w tylnej części podeszwy odsłonięto nam poduszkę Air, co całościowo nadało nam jeszcze bardziej „techniczny” charakter.

af1_white_evolution_6_thread_des
AIR FORCE 1 XXX DUCKBOOT
Kolekcja z okazji trzydziestej rocznicy obejmowała również wersję Duckboot w ponadczasowej białej kolorystyce. Wydania Duckboot powstały z myślą o zimowych dniach i oczywiście nie mogło zabraknąć całego białego wydania. Wyróżnia je cholewka z pikowanej skóry, wzmocnione metalowe przelotki, ciepła podszewka i podeszwa zewnętrzna z wyrazistym bieżnikiem zapewniającym lepszą przyczepność.

af1_white_evolution_7_thread_des
NIKE LUNAR FORCE 1
Buty Nike Lunar Force 1, w swoim czasie uznawane za najbardziej innowacyjną wersję modelu AF1, uświetniły 30. rocznicę jego powstania. Model Nike Lunar Force 1 był lżejszy oraz zapewniał o wiele lepszą przewiewność i amortyzację. Nowa konstrukcja Hyperfuse pozwoliła uzyskać znakomitą wentylację i trwałość, a dzięki zastosowaniu po raz pierwszy amortyzacji Nike Lunarlon powstała jedna z najlepiej amortyzujących „jedynek” w historii.

af1_white_evolution_8_thread_des
AIR FORCE 1 MID CMFT
Buty Air Force 1 „CMFT” były jedną z najbardziej wyjątkowych wersji tego modelu. Tradycyjny wygląd zewnętrzny został połączony z wydrążoną podeszwą zewnętrzną i wpuszczaną podeszwą środkową z tworzywa Phylon, dzięki czemu buty stały się lżejsze i wygodniejsze.

af1_white_evolution_9_thread_des
AIR FORCE 1 ULTRA FLYKNIT
Flyknit pojawił się w ofercie Nike’a w 2012, lecz dopiero na początku 2016 odważono się zastosowanie go na AF1. Wykonanie całej cholewki z materiały Flyknit plus osadzenie jej na bardzo lekkiej podeszwie Ultra uczyniło z nich najlżejsze Air Force’y jakie się ukazały. Utrzymany w całkowicie białej kolorystyce model z cholewką Flyknit pojawił się zarówno w wersji mid top, jak i low top.

af1_white_evolution_10_thread_des
SF AF-1
Najnowszą odsłoną całego białego klasyka jest SF AF-1. Są wyposażone jak nigdy wcześniej – wyróżniają się wysokiej jakości skórą, zmodyfikowanym zapiętkiem i kołnierzem oraz nieprzemakalnym wykończeniem. Dzięki kieszonce ukrytej w języku oraz dwóm odpinanym paskom na kołnierzu buty SF AF-1 wnoszą do tej linii element funkcjonalności.

af1_white_evolution_11_thread_des

Nie wiem czy istnieje możliwość aby Nike zaprzestał produkować tego klasyka – jest to stały punkt każdej kolekcji w rozmiarze dla każdego, a na oficjalnej stronie Nike’a można znaleźć ponad 100 wariantów 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.