Nike prezentuje flyknitowe Air Force 1

Od ’82 Air Force’y przeszły szereg zmian/modyfikacji (tutaj mała ściąga z tego) – gościła już chyba na nich każda możliwa mowa technologia od Nike’a. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy to w ich najnowszej odsłonie została zastosowana tkana cholewka Flyknit, co nie było aż tak prostym zadaniem.

Za projektem stał Jonathan Johnsongriffin (odpowiedzialny m.in. za wydanie „Cork” LeBronów 10 i innych wydań EXT od Nike Basketball), choć tak naprawdę był to zespołowy wysiłek, aby uczynić tego buta lżejszym, zredukować zagniecenia od użytkowania i uczynić buta bardziej giętkim. Flyknit jako materiał nie posiada kształtu, musi być za każdym razem zaprojektowany od nowa dla danego modelu – tutaj ku zaskoczeniu z pomocą przyszły flyknitowe Roshe Runy, gdyż to ich cholewka została nałożona na prototyp AF1 wydrukowany na drukarce 3D i przy pomocy markera nanoszono elementy. Została wspomniana redukcja wagi – za sprawą podeszwy Ultra, Air Force 1 Flyknit zeszły z wagi praktycznie o połowę względem pierwowzoru. Jednym z ciekawych detali nigdy wcześniej nie stosowanym na flyknitowych cholewkach jest pozostanie wiernym klasyce i użycie skórzanego Swoosha po bokach butów.

W swoją parę już można zaopatrzyć się poprzez nową aplikację Nike’a Tech Book, w sklepach oficjalna premiera zapowiedziana jest na 28 stycznia.

nike-air-force-1-flyknit-unveiled-1 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-5 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-3 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-8 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-2 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-11 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-9 nike-air-force-1-flyknit-unveiled-13 jonathan-johnson-griffin-senior-footwear-designer-nike-sportswear

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.