FAKE ALERT #9

Dawno nie było, ale ciągle jest potrzeba, stąd wracamy z Fake Alert, gdzie staramy się piętnować oferty na allegro z podróbkami. Nie da rady wypunktować wszystkich – ale może dzięki temu, że nazwa sprzedawcy pojawi się w takim spisie, ktoś szukać info o nim, trafi na wzmiankę, że lepiej od niego nie kupować.

Jako że nie jest się w stanie wypisać wszystkiego, stąd małe przypomnienie ( LINK ) na co zwracać uwagę przy zakupie, jak i o sklepach które mogą budzić podejrzenia ( LINK ). Tak jak nie raz podsyłacie linki z zapytaniem do aukcji – jedną z pierwszych rzeczy na które zawsze zwracam uwagę, to to czy mamy do czynienia ze „pośrednikiem” oferującym zakup „prosto z hurtowni przyfabrycznej” itp (czyli kimś kto kupuje fejki prosto z Chin, albo kupuje je w Twoim imieniu i wysyłają je do Ciebie ze Wschodu), czy z normalnym sklepem, który oferuje nam gwarancję, paragon/fakturę, 14 dniowe prawo zwrotu (czyli układ jakbyście kupowali np. w jakimś internetowym sklepie z butami).

No i ku przestrodze – NIE WIERZĘ W ORYGINALNOŚĆ BUTÓW, KTÓRE MAJĄ IŚĆ DO CIEBIE 3-6 TYGODNI, A TAKICH OFERT NA ALLEGRO JEST PEŁNO. Teraz coraz więcej takich sprzedawców oferuje nawet opcję zwrotu – jeśli masz nadmiar czasu to możesz kupić, przyjdą do Ciebie i najprawdopodobniej i tak będziesz musiał(a) je zwrócić, chyba że ktoś lubuje się w fejkach.

Ciągle oczywiście liczymy na Waszą rozwagę – chyba mało już kto wierzy w AJ3/ AJ4 nowe we wszystkich rozmiarach za 350pln, albo Air Maxy sprzed kilku lat po 250pln… Jeśli ktoś ma wątpliwości co do aukcji – szybki test – zobaczyć co ma innego w ofercie – jak się zobaczy takie perełki jak Air Yeezy, Yeezy Boosty, kolaboracje z Supreme, to odpowiedź jest prosta.

Dobrze też rzucić okiem na stare Fake Alert gdyż część sprzedawców ciągle działa.

FAKE ALERT #8

FAKE ALERT #7

FAKE ALERT #6

FAKE ALERT #5

Sprzedawca modaka4 link – rozbawiły mnie te AJ11 po 219pln…

Sprzedawca MemoTrade link – klasyczny przykład pełnej oferty fejków – AJ / AM / Vansy, kolaboracje, wysyłka Hong Kong, Vietnam

Sprzedawca SneakerLandlink – na dzień dobry zdjęcie sklepu Run Colors, na aukcjach pełno klasyków, od AJ1 Reeboki Insta Fury, po Air Maxy

Sprzedawca jan_zawadzki9link – oferta nie istniejących oficjalnie kolorystyk LeBronów i Kobasów

Sprzedawca air_max_dreams – link –  był ostatnio, ale ciągle dobrze prosperuje, a jego ceny AJ XX9 arcy niskie nie są.

Sprzedawca dasio_shoplink – Jordany po 300/400, AF1 Supreme, Bobbito…

Sprzedawca keineahnunglink – kolaboracja z Supreme na allegro? Oczywiście

Sprzedawca domboylink – przekrój model do gry – Kobe 8/10, LeBrony 11/12, AJ 9/12/XX9 gdzie widać że zdjęcia z chińskich stron. A, niech Was Under Armour nie zmylą, też fejki.

Sprzedawca Aneta268link – kolejna oferta na UA która może zainteresować, ale po Hyperchase’ach czy Yeezy Boostach za 500pln czar pryska.

Sprzedawca rome-51link – przegląd Kobasów z ostatnich 5 lat po 350, XX9 za 400, UA też się przewija…

 

 

133 komentarze

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.