FAKE ALERT #8

Po nieco dłuższej przerwie wracamy z Fake Alert, gdzie staramy się piętnować oferty na allegro z podróbkami. Oczywiście nie sposób wypisać wszystkich, niemniej te najbardziej bijące po oczach przypadki abo masowe oferty staramy się wypunktować ku przestrodze.

Jako że nie jest się w stanie wypisać wszystkiego, stąd małe przypomnienie ( LINK ) na co zwracać uwagę przy zakupie, jak i o sklepach które mogą budzić podejrzenia ( LINK ). Tak jak nie raz podsyłacie linki z zapytaniem do aukcji – jedną z pierwszych rzeczy na które zawsze zwracam uwagę, to to czy mamy do czynienia ze „pośrednikiem” oferującym zakup „prosto z hurtowni przyfabrycznej” itp (czyli kimś kto kupuje fejki prosto z Chin, albo kupuje je w Twoim imieniu i wysyłają je do Ciebie ze Wschodu), czy z normalnym sklepem, który oferuje nam gwarancję, paragon/fakturę, 10 dniowe prawo zwrotu (czyli układ jakbyście kupowali np. w jakimś internetowym sklepie koszykarskim).

Ciągle oczywiście liczymy na Waszą rozwagę – chyba mało już kto wierzy w AJ3/ AJ4 nowe we wszystkich rozmiarach za 350pln, albo Air Maxy sprzed kilku lat po 250pln… Dobrze też rzucić okiem na stare Fake Alert gdyż część sprzedawców ciągle działa.

FAKE ALERT #7

FAKE ALERT #6

FAKE ALERT #5

Sprzedawca GreyCompanylink – fake’owe Foam’y, LeBrony, Jordany w cenach nie raz nie przekraczających 300pln

Sprzedawca POLOWCZYKM link – przekrojówka modeli do gry – Jordany, LeBrony, Kobe, wszystko za nieco ponad 300pln

Sprzedawca shop2all link – m.in. przekrojówka kolorystyk Kobe 9 Elite w komplecie rozmiarów za mniej niż 400pln, albo LeBrony 11 za 250

Sprzedawca goodshopping14 link – kolorystyka „What the LeBron” w cenie zwykłych LeBronów? Nie wierzę w cuda.

Sprzedawca air_max_dreams – link – Nike Air Force 1 x Supreme – na bank legit…

Sprzedawca MagasinButik link – wystarczy żę ma w ofercie Air Yeezy.

Sprzedawca all_the_newlink – zdjęcia na aukcjach prezentują sprzedawany towar + są zdjęcia oryginalnych z sieci – widać róznicę.

Sprzedawca Katarzynaoutfit link – Jordany za niecałe 5 stówek, prosto z Chin, albo Hong Kongu…

Sprzedawca fit_styllelink – możemy sobie wybrać nawet nigdy oficjalnie nie wypuszczoną kolorystykę! za mniej niż retail, dosłownie deal życia.

Sprzedawca kaczmar119 link – kliknąłem pierwszą aukcję z Air Maxami jaka mi wyskoczyła – przeraziło mnie to co ujrzałem w jego ofercie – choćby J’sy świecące w ciemności…

Jako że regularnie pytacie o doradztwo w sprawie fejków – w przypadku gdy jakaś para jest wysyłana z Chin, Hong Kongu itp – nie wierzę w ich oryginalność. Jeżeli ktoś mi daje 10 dni na zwrot, paragon/fakturę, ma firmę w PL – jest znacząco bliższy jemu zaufania.

There are 35 comments

 1. Wally

  Limitowane Foamy za 319zł, hehe co za ludzie. Jeszcze jedna ciekawa rzecz, większość ludzi sprzedających podróby (nie tyczy się to tylko butów) jako lokalizacja nie ma podane nie wiem Kraków czy nawet Hong-Kong tylko „Internet”.

  1. c.

   o tego samego sprzedawce było pytanie komentarz wcześniej – zdjęcia z neta, lecz forma działalności wygląda na bycie bez zarzutu.

  1. Kłotek

   Czas dostawy 20-40 dni roboczych.
   Cena 165 zł z wysyłką.
   Wysyłka przez „China post” i „EMS”.
   I inne oznaczenie rozmiarów – brak 25,5; 28,5 i 29,5.
   Ilość dostępnych produktów też świadczy o „produkcyjnym magazynie”.

   Nie mam złudzeń co do ich „oryginalności”…

 2. Buty KOGER z CCC - makabra...

  Buty zostały fatalnie naprawione a roszczenie reklamacyjne po ich naprawie odrzucone…

  Nie jest prawdą (jak pisze pracownica firmy KOGER) że „wszelkie zmiany użytkowe istniały przed naprawą” ponieważ przy przyjęciu została dopisana adnotacja przez sprzedawczynię sklepu CCC – Sylwię Ostrowską iż „BUTY SĄ W STANIE IDEALNYM, BEZ ZADRAPAŃ SKAZ”

  Moje uwagi odnośnie stanu butów zwracanych po reklamacji :
  – obcas prawego buta z widocznymi odgniotkami po imadle

  Uwagi na temat naprawy :
  – wkładki nie zostały wklejone
  – prawy but z dziurą na czubku która wynika z niedoklejenia i może przez nią dostawać się woda pod podeszwę (a są to buty jesienno-zimowe)
  – podeszwa lewego buta krzywo wklejona odstaje od samego czubka przez cały zewnętrzny bok buta
  – klejenia widoczne i niechlujne

  Buty zostały oddane do reklamacji wyczyszczone i wypastowane, wróciły natomiast w takim stanie jakby ktoś wybrał się w nich na pielgrzymkę do Częstochowy !
  Nie jestem przyzwyczajona do tego standardu obsługi reklamacyjnej

  1. c.

   podróbki. teraz nie sposób dorwać tego buta w normalnej cenie – jak praktycznie wszystkie kolaboracje z Supreme, rozszedł się w moment i teraz jego cena to raczej tylko rośnie.

  1. c.

   z zalando sam regularnie co pewien czas zamawiam – a jeśli Ci się nie podoba egzemplarz który dostałeś, to za darmo odsyłasz 😉

 3. Bar123

  1.hahahha
  2.CZY KTOŚ WIDZIAŁ BUTY NIKE ”Made-in-POLISH” / ”MADE IN POLAND”
  – BO JA NIE !!! I WY TEŻ NA PEWNO NIE!
  3. Pytacie także czy buty Made in China są oryginalne – tak są oryginalne Nike Inc. ma wiele fabryk w wielu krajach na świecie. Najczęściej otrzymujemy modele z fabryk w Wietnamie, Indonezji i Chinach. Jednak musicie pamiętać że podróbki, w szczególności Air Maxy również produkowane są w w tych krajach i samo Made in China nie oznacza że but jest oryginalny.”
  4.Indonezja jest jednym z trzech największych krajów,oprócz Chin i Wietnamu, gdzie Nike posiada swoje fabryki. Zatrudnia w nim 140 tys. pracowników. ”MADE IN CHINA” MADE IN INDONEZJA” ITP..
  5.WSZYSTKIE BUTY TAKIE JAK NIKE , ADIDAS , PUMA ITP. SĄ PRODUKOWANE W CHINACH INDONEZJI INDII !!!
  NIE WIERZCIE WSZYSTKO TO CO PISZĄ ŻE MADE IN CHINA TO PODRÓBY !!
  ALE TEŻ SĄ NIE KTÓRE BUTY SĄ Z CHIN I PODRABIANE!

  ****A CZEMU LUDZIE NA ALLEGRO CZY NA STRONACH INTERNETOWYCH SPRZEDAJĄ WŁAŚNIE Z CHIN I Z INNYCH PAŃSTW ?
  PONIEWAŻ TAKIE BUTY IDĄ DO CIEBIE PROSTO Z PRODUKCJI I PROSTO DO CIEBIE DO DOMU (OKOŁO 15 DNI ROBOCZYCH)
  *SĄ TAKIE TANIE PONIEWAŻ NIE PŁACI SIĘ PODATKU % I CŁA ITP..
  ZAMAWIAŁEM JUŻ PARĘ BUTÓW Z POLSKIEJ STRONY KTÓRA MA W CHINACH MA DUŻO MAGAZYNÓW I WYSYŁA BUTY DO POLSKI . BARDZO DOBREJ STRONY PROSTO OD PRODUCENTA , SĄ ORYGINALNE W 100% I DO KARTONU WKŁADAJĄ CI PARAGON I POTWIERDZENIE
  ORYGINALNOŚCI OD PRODUCENTA NIKE/ADIDAS ITP..
  I MASZ GWARANCJE LUB ZWROT KASY …ALE JA JESZCZE Z TEGO NIE SKORZYSTAŁEM PONIEWAŻ WSZYTKO JEST Z TYMI BUTAMI OKEY !!!
  MIŁYCH ZAKUPÓW !!
  *sorry za błędy!!!!!

  1. c.

   Nie musisz krzyczeć – a jeśli dalej zamierzasz, to w moment Ciebie wyproszę.

   Butów Nike’a nie, ale adidasa Made In Poland widziałem – jeszcze w latach ’90 robił u nas buty.

   Nie mówię że buty robione w Chinach to z miejsca podróby. Każdy chyba choć raz przeczytał metkę na butach to wie, gdzie są one robione. Ale jest coś takiego jak proces weryfikacji, autoryzacja producenta – z jakiegoś powodu czasem w outletach lądują pary „B-grade” czyli tzw. 2 gatunek. Więc nawet zakładając że ktoś akurat bierze z tej samej fabryki w jakimś dziwnym zbiegu okoliczności, to jak wg. Ciebie omija podatki (dla Twojej informacji – cło powinno się zapłacić od każdego przedmiotu kupionego poza granicami UE), omija też proces weryfikacji. Czyli możesz dostać bubla który rozpadnie się po 3 wyjściach, a pretensje będziesz mógł mieć tylko do siebie, bo połowa tych sprzedawców tak naprawdę po zakupie ma Cię w dupie.
   Inna kwestia – czemu są sprzedawane modele/kolorystyki, które od lat nie były wznawiane/są dawno wyprzedane? Czemu sprzedawcy mają w ofercie modele które powstały w kolaboracji z jakąś marką w limitowanym nakładzie, że nawet jeśli jest jakaś górka, to na magazynie tej firmy, a nie w Chinach? Bo ktoś je robi za plecami producentów, czyli ktoś je podrabia, wprowadza produkt nieautoryzowany.

Dodaj komentarz