FAKE ALERT #7

Jak co powiem czas, przeglądam allegro w celu rzucenia okiem za jakiś okazem albo rozeznania, ile ciągle się tam wala fejków – niestety ciągle nie mało i ciągle przybywa. Czasem Wy podsyłacie ciekawe linki, gdzie wzajemnie można się pośmiać, lecz to czasem śmiech przez łzy jak się widzi tragiczne podróby, ale na innej aukcji sprzedawca sprzedał ponad dziesięć par odrobinę lepiej wyglądających…

Klasycznie przypomnę o małym poradniku ( LINK ) na co zwracać uwagę przy zakupie, jak i o sklepach które mogą budzić podejrzenia ( LINK ). Tak jak nie raz podsyłacie linki z zapytaniem do aukcji – jedną z pierwszych rzeczy na które zawsze zwracam uwagę, to to czy mamy do czynienia ze “pośrednikiem” oferującym zakup “prosto z hurtowni przyfabrycznej” itp (czyli kimś kto kupuje fejki prosto z Chin, albo kupuje je w Twoim imieniu i wysyłają je do Ciebie ze Wschodu), czy z normalnym sklepem, który oferuje nam gwarancję, paragon/fakturę, 10 dniowe prawo zwrotu (czyli układ jakbyście kupowali np. w jakimś internetowym sklepie koszykarskim).

Prawda jest taka – nie ma sposobności wypisania wszystkich sprzedawców oferujących podróbki – tego jest za wiele. Szczególnie że już nie ma tego modelu co przed laty, że ktoś najpierw budował swoją opinię zdobywając dziesiątki komentarzy – cała masa sprzedawców oferujących podróbki ma kilka opinii na krzyż! Czyli zakładają konta, pogonią kilka par, zablokują im konto, otworzą kolejne i tak w kółko. Więc to kupujący muszą wykazać się intelektem, czy Air Jordany za 200, 300, czy nawet 400pln od sprzedawcy z 3 komentarzami mają szanse być oryginalne.

 

Sprzedawca  e-testerylink – Kobe 9 EM i Elite, HD14, KD 7 – wszystko za niecałe 300pln, rozmiary 40-46. Nie wierzę w cuda.

Sprzedawca domboylink – Jordany, LeBrony, Kobe 9 i wiele innych – nawet Crusadery praktycznie w cenie sklepowej…

Sprzedawca jan_zawadzki9link – Wymyśle kolorystyki LeBronów walą tandetą na kilometr.

Sprzedawca konrad7234 link – podrabiane LeBrony 12

Sprzedawda matiszka1link – poza perełkami jak LeBrony 10 “What The”, mamy nie jedno kolaboracyjne wydanie Asicsów dziwnie tanio…

Sprzedawca Rol-Importlink – to na jego aukcjach mamy ocieplane AJ4, lecz także już podrabiane są AJ XX9, które już są kupowane niestety.

Sprzedawca migass76link – fejkowe AJ4 i jeszcze kilka innych modeli

Sprzedawca Tive_Shop – link – białe AF1, pełno AJ4 – widać co się teraz sprzedaje.

Sprzedawca lukas_10_1993link – nikt, kto ma w ofercie Air Yeezy za trzy cyfrową sumę nie może mieć oryginałów 😉

Sprzedawca bdt2polska link – pełno podróbek różnych producentów

Sprzedawca kajfnd link – nie no, Roshe poniżej stówki, AJ4 za mniej niż dwie – gdzie tu biznes na tych fejkach?!?

Sprzedawca ToSaleClotheslink – 36 stron aukcji z podróbkami

Sprzedawca maciej141414link – nazwa multiimport już co nieco nam mówi, czego możemy się spodziewać – a że zdjęcia kradzione z sieci, to może ktoś się nabierze.

 

61 komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.