FAKE ALERT #6

Ostatnio znów odpaliłem allegro w celu rzucenia okiem czy a nóż jakiejś okazji się nie wynajdzie – niestety, mimo że tyle się mówi o podróbkach, ich ilość odnoszę wrażenie że nie maleje a wręcz wzrasta, czyli świadczy to o tym, że popyt rośnie, a ludzie świadomie bądź nie, kupują ciągle podróbki.

Klasycznie przypomnę o małym poradniku ( LINK ) na co zwracać uwagę przy zakupie, jak i o sklepach które mogą budzić podejrzenia ( LINK ) – niemniej “zakup prosto od producenta/przyfabrycznej hurtowni z Azji/Wietnamu”, wyprzedane kolorystyki które na rynku wtórym kosztują więcej niż w dniu premiery a tu nagle za 1/2 ceny – cóż, ja w takie bajki nie wierzę. Oczywiście, każdy woli zapłacić mniej niż więcej, lecz czasem potrzeba trochę podejścia zdroworozsądkowego, czy to co nie widzimy nie jest zbyt pewne aby było prawdziwe. Nie raz pytacie o jakiś mniejszych sprzedawców z allegro – w momencie gdy ktoś Wam daje paragon, 10 dniowe prawo zwrotu, gwarancję – tutaj nie doszukiwałbym się podróbek, lecz jeśli po otrzymaniu przesyłki różni się ona od tego co miało być, to zawsze macie podstawę prawdą do dalszych roszczeń.

Tematu OLX (dawnej Tablicy) nie poruszam – tam chyba wszystkie nowe Jordany są podrabiane (rzucając tam okiem po prostu nie natknąłem się na oryginalną parę).

Niestety, część sprzedawców, o których pisaliśmy ostatnio ciągle ma się w najlepsze sprzedając nieoryginalny towar (choćby marekzabiegala, olluckaa czy NineStore ), niemniej do tej listy dochodzą kolejni:

Sprzedawca lrajnold1  – (link) – AJ11, Airmaxy od producenta prosto z Azji – jakby był oto możliwe.

Sprzedawca ArtPol12 – (link) – pokraczność par ze zdjęć mówi sama za siebie.

Sprzedawca wdz2 – (link) – Czwóreczki i Airmaxy – jakże atrakcyjne ceny i jakże fatalne wykonanie.

Sprzedawca elka1108 – (link) – kilka par Joranów, jedne gorzej podrobione od drugich.

Sprzedawca sweter2907 – (link) – kolejny sprzedawca oferujący podróbki na znacząco większą skalę.

Sprzedawca Azymut2569 – (link) – trójeczki, czwóreczki, wszystkie rozmiary, nieistniejące kolorystyki…

Sprzedawca sportowaokazja – (link) –  m.in. Foam’y Galaxy, tylko 350pln.

Sprzedawca beginner77 – (link) – ten sprzedawca był już ostatnio, lecz teraz w jego ofercie mamy także Foamposite’y czy nawet Zoom Soldier VIII.

Sprzedawca FashionTime_ – (link) – 14 stron ofert z podróbkami…

Sprzedawca nikeairmax8320 – (link) – pełno podrobionych Airmaxów w nie raz nie istniejących kolorystykach, Soldierów 8, AJ4 też się przewijają.

Sprzedawca buy_me_  – (link) – Jordany, Airmaxy, Fluxy – czyli wszystko co aktualnie modne w atrakcyjnych cenach, komplecie rozmiarów i kolorystyk.

Air Jordan IV u sprzedawcy Kikoski1 – (link) – wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się być w porządku – lecz na metce z poprawnym kodem kolorystyki mamy datę produkcji 2013, a Bredy wyszły po raz ostatni w 2012.

Air Jordan XI “Gamma Blue” – (link) – jakość wycinanych elementów już nam mówi że coś jest nie tak.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.