Przegląd wszystkich dotychczasowych Crazy Lightów

W 2011 adidas zapoczątkował małą rewolucję na rynku serwując najlżejszego buta do gry, którego to waga była niższa o 15% niż najlżejsze modele konkurencji. Przy okazji została złamana bariera wagowa – 10 uncji (~283,5 gram) w rozmiarze 9us, oraz był to także początek stosowania materiału SprintWeb w butach do gry. adidas także wyszedł z agresywną reklamą swojego najnowszego modelu, zestawiając je z konkurencją ( video tutaj ). Rok później, w 2012 mieliśmy kolejna odsłonę Crazy Lightów, gdzie znów projektantom udało się nieco zejść z wagi buta, serwując nowszy wariant materiału SprintWeb oraz dodając miejsce na chipa do systemu MiCoach. Czy dało radę to przebić? Tak, w 2013 roku adidas wypuszcza kolejny model z serii CL, znów minimalnie lżejszy niż poprzednik. W tym roku można było zadać sobie pytanie – co oni jeszcze mogą z tym modelem zrobić? Cóż, czwarta odsłona tego modelu przyniosła nam największe zmiany. Skończył się wyścig o jak najniższą wagę, lecz mamy coś, co nie jedna osoba oczekiwała od adidasa od dawna – nowe rozwiązanie na bardziej sprężystą amortyzację i tym samym pianka Boost znana dotychczas z biegówek, zawitała w butach do gry. Czy w przyszłym roku będziemy widzieć ponowną redukcję wagi, lecz już z technologią Boost?

adidas-adizero-crazy-light-sharp-bluejpg

adizero Crazy Light (2011)
Kluczowe technologie: SprintWeb, SprintFrame, TORSION
Waga: 9.8 uncji

adidas-adizero-crazy-light-2-electricity

adiZero Crazy Light 2 (2012)
Kluczowe technologie: 3-Layer SprintWeb, SprintFrame, Bounce, miCoach
Waga: 9.5 uncji

adidas-crazy-light-3-bright-blue-electricity

adidas Crazy Light 3 (2013)
Kluczowe technologie: 4-Layer SprintWeb, SprintFrame, 3M Molded Foam, miCoach Compatibility
Waga: 9.4 uncji

 

adidas-crazylight-boost-blue-black-yellow

adidas Crazylight Boost (2014)
Kluczowe technologie: SprintWeb, FitFrame, ShockWeb, BOOST
Waga: 11.6 uncji

There are 6 comments

  1. Hulk

    BTW czy Admin testował Rose 4? Godne one polecenia? Pytam bo mam okazję przejąc je w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, ale z uwagi na fakt, że od lat nie miałem żadnego adidasa waham się, za to Rose 5 lub Crazylight Boost chętnie przetestuję, skoro to taka insza inszość czy zupełnie nowa jakość.

    1. c.

      nie. z ostatnich modeli adidasa dopiero crazy quicki 2 zakupiłem i zaczynam w nich grać. nowy wariant pure motion wg mnie bardzo przyjemnie sprawuje się na boisku, byłem miło zaskoczony, a rose 4/4.5 są jeszcze nieco bardziej wypakowane technologiami (m.in. wstawka adiprene w pięcie).

Dodaj komentarz