Starbury i porównanie z ich „inspiracjami”.

Nie tak dawno pisaliśmy o powrocie marki Starbury, której założycielem był Stephon Murbury. Od razu pojawiły się głosy mówiące o pewnych podobieństwach do innych modeli – dziś mamy małe zestawienie czym mogli inspirować się projektanci 😉

starbury-comparrison-9

Starbury vs Nike Air Force 1 – AF1 to model który już nie jedna firma przerabiała na własne potrzeby – czy można obwiniać Starbury że też to zrobił?
starbury-comparrison-8

Starbury vs New Balance 574 – klasyczna biegówka od NB to stały punkt każdej kolekcji tej marki od lat – widać projektanci w Starbury też postanowili nieco skorzystać z tej klasyki, ale niech się martwią – Louis Vuitton też to kiedyś zrobił 😉

starbury-comparrison-10

Starbury vs Reebok x Orchard Street – 4 lata temu Reebok przy współpracy z Orchard Street wypuścił kolekcję trzech modeli w skład którego wchodził m.in. Re-Up Lux z niecodziennym ułożeniem sznurówek – Starbury nieco nam ten patent odświeża.
starbury-comparrison-1

Starbury vs Pierre Hardy – obstawiam, że jednak nie mała część czytelników nie do końca jest rozeznana w tych bardziej high-endowych markach modowych – do jej grona należy też m.in. Pierre Hardy. Starbuty oferuje nam znacząco tańszą wersję jednego z ich modeli.

starbury-comparrison-2

Starbury vs Lanvin – kolejną marką z wyższej półki jest Lanvin, którego hightop też został został przystosowany do bardziej „ekonomicznej” wersji.

 

starbury-comparrison-3

Starbury vs Nike LeBron 6 – szósty model LeBrona Jamesa posiada bardzo tradycyjny design przynoszący na myśl nieco AF1, lecz zachowując swój charakter – Starbury także postanowili mieć w swojej ofercie model do gry odpowiednio prezentujący się także poza boiskiem.

starbury-comparrison-4 copy

Starbury vs Nike Air Trainer III – BO KNOWS. Jak widzi się rzep na przedzie buta, to często przynoszą one na myśl modele Bo Jacksona – w Starbury postanowili nie poprzestawać tylko na rzepie…

 

starbury-comparrison-5

Starbury vs Ato Matsumoto – przed „epidemią” spod znaku Air Yezzy, jednym z butów cieszącym się powodzeniem wśród celebrytów był but od Ato Matsumoto z charakterystycznymi rzepami – Starbury nieco odświeża nam ten model.

 

starbury-comparrison-6

Starbury vs Air Jordan XII – prawdę mówiąc, tą inspirację AJXII oceniam wyżej niż hybrydę AF1xAJXII i w tym wypadku to projektanci Nike’a powinni podpatrzeć, jak ten koszykarski klasyk przełożyć na inną podeszwę.

starbury-comparrison-7Starbury vs Nike Air Yezzy – tak naprawdę do tej pory nie widzieliśmy butów, które by czerpały inspirację z hitu jakim jest dla Nike’a model Air Yezzy. Starbury się o taką opcję pokusił.

 

Dodaj komentarz