No images found!
Try some other hashtag or username

adidas prezentuje SpringBlade.

Adidas znów zaskoczył nas czymś nowym – oficjalnie zaprezentował swój nowy but / technologię SpringBlade – gdzie tradycyjną podeszwę z pianki zastąpiono „płetwami” mający zapewnić jak najlepsze oddawanie energii przy biegu.  Zastosowano aż 16 „płetw” wykonany z polimeru mających działać w każdym środowisku. W tym roku adidas zaprezentował także piankę BOOST, mającą być tą najbardziej sprężystą z dostępnych wszystkich na rynku i jak mówią sami przedstawiciele marki – ma to być kolejny krok w przód oddzielający ich od konkurencji. Prace nad system trwały sześć lat, a efektem jest najwyższy poziom oddanej energii podczas użytkowania ze wszystkich systemów na rynku. Premiera SpringBlade’ów zapowiedziana jest na 1 sierpnia w cenie 180$.

adidas-springblade-mens-red-01 adidas-springblade-mens-red-08 adidas-springblade-mens-red-02 adidas-springblade-mens-red-03 adidas-springblade-mens-red-04 adidas-springblade-mens-red-05 adidas-springblade-mens-red-06 adidas-springblade-mens-red-09 adidas-springblade-womens-pink-07

2 komentarze

 • Wally

  27 czerwca 2013 at 12:57

  Innowacyjne to na pewno, ale czy wytrzymałe? Jakoś te płetwy niezbyt mi wyglądają na solidne aczkolwiek jest ich 16 więc fizyka mówi iż ciężar masy ciała rozkłada się na większą powierzchnie. Naprawdę jestem mega ciekawy co z tego wyjdzie bo pewnie jeśli projekt wypali to adidas będzie starał się go jakoś przemycić na koszykarskie parkiety.

  Odpowiedz
  • c.

   27 czerwca 2013 at 14:22

   Ponoć jest znacznie wytrzymalszy niż EVA. Jest to kolejne udogodnienie dla amatorów biegania – osoby zajmujące się tym bardziej profesjonalnie wcale nie poszukują butów z maksymalną amortyzacją, w takowe raczej zaopatrują się osoby w tym temacie zaczynające.
   Też obstawiałbym, że szybciej próbowaliby zaadaptować piankę boost – kwestia dostosowania jej trwałości do gry (nike już nam pokazał z lunarem że to nie tak zawsze łatwo) – obawiam się że z springblade będzie jak z zigtechem reeboka – za mało przyczepności dodatkowo spory dystans stopa-podłoże do tego kwestia stabilności – z przerzuceniem tego na buty do gry nie będzie to łatwa sprawa.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.