There are no publications in this account yet

20 Projektów Które Zmieniły Grę – Air Max 360 Basketball (2006).

W 2006 roku miało miejsce swego rodzaju spełnienie marzeń – po ponad dwudziestu latach pracy, idea ‚biegać na powietrzu’ ziściła się – poduszka Air Max 360 była pierwszą która stanowiła w pełni podeszwę środkową buta – bez żadnego opakowywania w dodatkowe pianki. Rzecz jasna, projekt nie ograniczał się tylko to biegówek – do kosza powstały Air Max 360 Basketball.

Projektant Tracy Teague powiedział, że każdy projekt daje człowiekowi pewną lekcję, widzę o którą jest się bogatszym na przyszłość, lecz nie kojarzy innego projektu, z którego udałoby się nauczyć aż tyle. Od 1988, kiedy po w Air Revolution pojawiła się pierwsza widoczna poduszka Air Max, system ten rósł niemal z roku na rok – wszystko po to aby zapewnić jak najlepszą amortyzację, szczególnie tym większym graczom.

 W pierwszej kolejności AM360 powstał dla butów do biegania – poniekąd na zapleczu przystosowywano go aby znosił trudy związane z grą – nie tyle kwestie amortyzacji, co choćby siły działające nie tylko w pionie, ale i w poziomie. To właśnie ten system został później dopracowany i stosowany w kolejnych modelach LeBrona Jamesa (LeBron 7, LeBron 8).

2 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.