Warning: Illegal string offset 'username' in /home/butologia/domains/butologia.com/public_html/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/includes/class-wis_instagram_slider.php on line 859
No images found!
Try some other hashtag or username

Technologie – wiwisekcja. Shox.

Jeśli kiedykolwiek ciekawiło Cię jak wygląda system Shox od Nike’a – dziś możesz zaspokoić swoją ciekawość, bo pod nóż poszedł pierwszy model bazujący w pełni na tej technologii – Nike Shox VC.
Technologia Shox zadebiutowała w 2000 roku, a  Nike pracował nad nią 16 lat. Pierwszym modelem na niej opartym był Shox BB4, a ‚krojony’ Shox VC był pierwszym gdzie ta technologia zawitała także na przód buta. Kolumny są wykonane z pianki uretanowej i mają za zadanie maksymalizację amortyzacji i stabilizacji.
zdj. kenlu.net

5 komentarzy

 • compton

  24 kwietnia 2012 at 00:53

  znajomy strasznie lubił ten system w butach i nie narzekał, wiem że kiedyś widziałem że te „sprężynki” się jakby popękały u kogoś, więc nie jestem coś przekonany 😛 jednak obecnie dawno już nie wiedziałem butów do kosza z tym systemem, tak jak za czasów VC

  Odpowiedz
 • c.

  24 kwietnia 2012 at 09:46

  osobiście także bardzo lubiłem ten system – póki był cały (a mi nigdy nie pękł/odkleił się itp) to zapewniał amortyzację – oczywiście po dłuższym czasie (kiedy to inne systemy pękały…) czuć było że nieco straciły na sprężystości, lecz ciągle działały.
  Shox poszedł do lamusa 😉 za ciężki na dzisiejsze standardy – w zeszłym roku jeszcze Shox BB Pro był w NikeID, tak to powoli BB4 jako retro wychodzą 😉

  Odpowiedz
 • gajoss

  17 września 2014 at 00:27

  miałem VCII, przekatowałem je niemiłosiernie. Do tej pory gdzieś leżą na strychu i jak sobie pomyślę że dałem za nie 750zł dal tego systemu i technologii jaka w nim jest, to nie pozostaje mi nic jak uśmiechnąć się ze względu na sentyment. Osobiście nie byłem fanem tego systemu, ze względu na brak odczuć związanych z amortyzacją. Dla mnie ten system był po prostu za twardy. Zawsze się zastanawiałem czy to było związane z moją dużą stopą i nie dużą wagą, przez co amortyzacja rozchodziła się na całą podeszwę. Nawet jak próbowałem zobaczyć zmiany jakie zachodzą w systemie podczas opadania było guzik widać tak był sztywny. Ale i tak się nimi jarałem ze względu na design.

  Odpowiedz
  • c.

   19 września 2014 at 08:59

   😉 ja bardzo chciałem VCII, lecz nigdy nie wpadły…
   sam pogrywałem chwilę w VCIII i pomimo że BB4 z Shoxem tylko w pięcie są jednym z moich ulubionych modeli (przed laty jeszcze miałem Shox Limitness), tak jakoś na całej długości nie robił aż takiego wrażenia na mnie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.