Kryteria Oceny.

Co jest brane pod uwagę:
But przede wszystkim ma służyć grze, ale przy okazji dobrze aby był pożądnie wykonany, z dobrych jakościowo materiałów, dobrze i równo obszyty, aby klej nie wystawał poza miejsca łączenia – but do gry to nie trampek z tagu za 15pln więc można wymagać jakości, szczególnie że pewnie nie jedna osoba używa tych butów poza boiskiem.
Pierwsze wrażenie- poza wspomnianą jakością, to jakie jest wrażenie po ubraniu, zasznurowaniu, jak leży na nodze.
 
Kategorie oceny:
komfort/leżenie na nodze – ocena uczucia po włożeniu buta na nogę, jakie wrażenie sprawia po zrobieniu kilku kroków.
trzymanie nogi – na ile zasznurowanie buta spaja go w całość ze stopą, nie pozwala na ruchy wewnątrz.
grywalność ‘prosto-z-pudełka’ – czy but potrzebuje kilku treningów na rozruch czy od razu można porywać się na wielką wodę.
amortyzacja przód – na ile przednia część stopy jest amortyzowana.
amortyzacja tył – jak się spisuje amortyzacja pod piętą.
trakcja – przyczepność buta do powierzchni.
sztywność – but tylko okala stopę czy zapobiega nadmiernym jej ruchom, naciągnięciom, czy podeszwa nie jest przesadnie miękka w kierunku poprzecznym, zachowując przy tym komfort.
trzymanie kostki – jak wyskość buta, sposób rozmieszczenia dziurek na sznurówki chroni kostkę przed niepożądanymi ruchami.
przejście pięta-palce – płynność przejścia stopy podczas biegu,czy następuje to niewyczuwalnie czy ma się wrażenie że przód buta wali jak deska w podłoże.Podawana waga jest dla jednego buta. Zdjęcia po kliknięciu można zobaczyć w większym rozmiarze.Nie wydaje końcowego werdyktu czy but jest na 5+ czy na 3- – każdy może mieć inne oczekiwania od buta, jak coś mi wyjątkowo podpasuje to napiszę to w tekście, ale powstrzymam się od sprowadzania recenzji do jednej oceny.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.